Studentų filme – svajonės ir linkėjimai Lietuvai

VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dėstytojo prof. dr. Roberto van Voreno kurso studentai parengė dokumentinį filmą „Dreams for Lithuania“ („Svajonės Lietuvai“), kuriame dėstytojai, moksleiviai, kultūros atstovai dalinasi mintimis apie tai, kokia Lietuva galėtų būti ateityje.

„Manau, kad šis darbas – fantastiškas, jį labai verta pasižiūrėti. Tai teigiama žinia apie Lietuvą, o gyvename laikais, kai žinios dažnai tokios niūrios ir slegiančios“, – savo studentų filmą pristatė prof. dr. R. van Vorenas.

Universitete studijuojantys Nienke Bos (Nyderlandai) ir Junhyupas Kwonas (P. Korėja) savo filme kalbino VDU docentę dr. Audronę Nugaraitę, projekto „Jauna opera“ autorių Žilviną Tarvydą, „Baltic Pride“ organizatorių Vytautą Valentinavičių, Kauno IX forto gidą Rolandą Vytautą Lingį, Garliavos J. Lukšos gimnazijos direktorių Vidmantą Vitkauską, moksleivius, dainininkę Gabrielę Pukelytę.

Filme kalbinti žmonės Lietuvą išskyrė kaip šalį, kurioje graži gamta, tačiau linkėjo daugiau bendruomeniškumo, atvirumo naujoms idėjoms – tiek politikoje, tiek visuomeniniame gyvenime. Doc. dr. Audronės Nugaraitės teigimu, ateityje turėtų būti ir toliau vertinamos tos pačios vertybės, kaip ir dabar: „Mūsų bendruomenei svarbiausios vertybės – būti moraliam, patikimam, pagarbiam ir t. t. Tikiuosi, kad tai vertinsime ir ateityje“, – vylėsi docentė.

Kauno IX-ajame forte gidu dirbantis Rolandas Vytautas Lingys pastebėjo, kad nors šiandien daug lietuvių priešinasi globalizacijai, ateityje būsime atviri ir tolerantiški – visai kaip daugiakultūrėje Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. „Svajoju apie multikultūrinę, plačių pažiūrų Lietuvą. Tai nėra taip neįprasta Lietuvai – žvelgiant istoriškai, šalis jau buvo tokia XVII-ajame amžiuje. Tuomet čia kartu gyveno daug skirtingų kultūrų“, – pasakojo R. Lingys.

Kviečiame žiūrėti dokumentinį filmą „Dreams for Lithuania“.