Studentiškas rektorius: siekėme gerinti studijų kokybę

Lapkričio 17-ąją buvo minima Tarptautinė studentų diena. Šios dienos proga Vytauto Didžiojo universitete rektoriaus, dekanų ir tarnybų darbuotojų kėdes užimti galimybę turėjo studentai. Šiais metais svarbiausio universiteto žmogaus, rektoriaus prof. Juozo Augučio, darbą vienai dienai perėmė studentas Eigirdas Sarkanas.

Kokios, tavo nuomone, yra pačios aktualiausios Kauno miesto studentų problemos?

Laisvalaikio zonų trūkumas. Nepaisant to, kad jų atsiranda, tačiau jos yra orientuotos į vasaros laikotarpį, kaip pavyzdį galėčiau įvardinti tinklinio aikšteles Nemuno saloje. Manau, kad reiktų tokių erdvių, kurios veiktų visus metus. Žinoma, tai yra ne tik studentų, bet ir viso jaunimo problema. Kitas svarbus aspektas – tai miesto įvaizdis, po kuriuo „pasidengia“ ir kitos svarbios problemos, tokios kaip saugumas mieste, tarptautiškumo trūkumas, tolerancijos stoka ir kt.

Kokius tikslus buvai išsikėlęs ir kaip planavai juos įgyvendinti?

Mano pagrindinis tikslas buvo – studijų kokybės gerinimas universitete. Tokia šiais metais buvo tema, prie kurios dirbau aš, studentiškieji prorektoriai, dekanai ir visa mano komanda. Išsikelti aspektai, ties kuriais dirbome visą dieną. Pirmiausia, motyvaciniai pokalbiai ar esė stojant į universitetą, kurie galbūt turėtų įtaką stojamajam balui. Kitas svarbus uždavinys buvo apmąstyti, kaip didinti studentų įsitraukimą ir dalyvavimą studijų procese, bei aptarti privalomo paskaitų lankymo idėją, apie kurią buvo pradėta kalbėti. Šiuo klausimu studentų nuomonė aiški – privalomo paskaitų lankymo nereikia, tačiau aišku, kad reikia kalbėti ne tik apie studentų, tačiau ir apie dėstytojų motyvavimą.

Koks jausmas aplankė sužinojus, kad būtent tu tapai studentiškuoju universiteto rektoriumi?

Jausmas puikus. Manau, kad tai yra puiki ir sveikintina universiteto iniciatyva bei tradicija, kurią reikia puoselėti ir ateityje. Jeigu turite idėjų, raginu neabejoti savo jėgomis, surinkti bendraminčių komandą ir kitais metais įgyvendinti savo tikslus.

Kaip manai, kaip tau pavyko pasiekti užsibrėžtų tikslų?

Aš manau, kad man visai pavyko. Tikėjau tuo visą laiką, nes jei nebūčiau manęs, kad man pavyks ir būčiau skeptiškas, tai jokie realūs sprendimai nebūtų priimami. Tuo vadovaujuosi ir gyvenime.