Studentams – mokymai, suteikiantys karininko laipsnį

VDU studentai kviečiami dalyvauti Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose (JKVM), kurie suteikia galimybę atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą ir lygiagrečiai su pagrindinėmis studijomis įgyti dar vieną – karininko – profesiją.

Šie Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės rengiami mokymai – privalomoji pradinė karo tarnyba, kurią atlikdamas karo prievolininkas įgyja pagrindinį karinį parengtumą, pasirengia veikti karinio vieneto sudėtyje ir jam vadovauti.

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai vykdomi Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Aukštųjų mokyklų studentai mokymų dėka gali per trejus savo studijų metus įgyti dar vieną – karininko – profesiją. Baigusieji JKVM įgis dar vieną specialybę ir jiems bus suteiktas karinis laipsnis.

Mokymai trunka trejus metus. Studentai kartą per savaitę mokosi karybos teorijos, kurią taip pat pritaiko ir lauko pratybose, trunkančiose vidutiniškai dvi savaites ir vykstančiose vasaros atostogų metu. Mokymų metu visi dalyviai aprūpinami karine apranga, mokama nustatyto dydžio maitinimosi išlaidų piniginė kompensacija, išmokos buitinėms išlaidoms.

Mokymus baigusieji:

• įgys karininko profesiją ir gaus atsargos leitenanto laipsnį;
  • atliks pareigą savo šaliai – privalomąją pradinę karo tarnybą;
  • įgys galimybę ateiti tarnauti į kariuomenę ir siekti karininko karjeros;
  • galės lengviau įsidarbinti, kai savo CV papildys įrašu apie baigtus mokymus – būsimas darbdavys įvertins atsakomybę ir disciplinuotumą, mokymuose įgytas žinias.

Į kursus pretenduoti gali 18-32 m. amžiaus (įskaitytinai) vaikinai ir merginos, neturintys pagrindinio karinio parengimo, neteisti už tyčinius nusikaltimus ir pagal sveikatos būklę tinkami atlikti karo tarnybą.

Norintys dalyvauti atrankoje prašomi užpildyti kandidato anketą Lietuvos kariuomenės informacijos tinklalapyje (nurodydami, kad nori dalyvauti JKVM). Tuomet su dalyviais susisieks atsakingi kariai ir aptars sąlygas.

Daugiau informacijos teikiama Lietuvos kariuomenės tinklalapyje.