Studentams ir dėstytojams – praktika ir stažuotės

VDU studentai ir dėstytojai galės atlikti praktiką bei stažuotis garsiose įmonėse ir tarptautinėse organizacijose. Šią unikalią galimybę jiems suteiks jungtinė iniciatyva „Patirties partneriai“ (angl. Partners 4 Value).

Apjungti žinias ir bendrai šią iniciatyvą vystyti sutarė Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ir Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos, Vilniaus, Klaipėdos bei Vilniaus Gedimino technikos universitetai. Iniciatyva sieks paskatinti kokybišką tarptautinę studentų praktiką ir dėstytojų stažuotes, kurios didins Lietuvos aukštųjų mokyklų tarptautiškumą bei absolventų karjeros galimybes.

„Patirties partneriai“ leis pagrindinių Lietuvos universitetų studentams atlikti praktiką daugiau nei 100 tarptautinių partnerių tinkle, tarp jų ir tarpvyriausybinėse organizacijose (UNWTO, UNICRI, IOM, OTIF, UNIDROIT, UNSSC, UNHCR, NATO, OSCE). Lietuvos studentus praktikai pasiruošusios priimti ir garsios Europos kompanijos ERGO, „Ernst & Young“, „Rothschild Bank“, „Česká Spořitelna“, „Novo Nordisk“ ir kt.

Tarptautinės praktikos iniciatyva užtikrins ne tik kokybiškų praktikos ir stažuočių vietų pasiūlą, bet ir leis stebėti bei kontroliuoti praktikos ir stažuočių eigą ir vėlesnį įsidarbinimą. Užsienio kompanijoms bei tarptautinėms organizacijoms ši praktikų programa yra išskirtinė ir patraukli, nes veikia visus pagrindinius universitetus atstovaujančio „vieno kanalo“ principu bei užtikrina studentų atranką nacionaliniu mastu.

Pradžią šiai tarptautinės praktikos ir stažuočių iniciatyvai davė 2010–2013 m. Jungtinių Tautų vystymo programos (JTVP) Lietuvoje kartu su partneriais vykdytas projektas, kuris sėkmingai sutelkė solidų tarptautinių partnerių tinklą (projektas VP1-2.2-ŠMM-08V-02-002 „Nacionalinės Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ir dėstytojų tarptautinės praktikos ir stažuočių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“; projektą finansavo Europos socialinis fondas). 2013 m. JTVP ir LPK susitarimu tinklo koordinavimas perduotas LPK.

LPK vykdomas tinklo koordinavimas sudarys galimybes ne tik užmegzti papildomus ryšius su užsienio įmonėmis bei organizacijomis, bet ir vystyti vietinės praktikos tinklą Lietuvos įmonėse, siekiant, kad kuo daugiau Lietuvos studentų ir dėstytojų galėtų atlikti kokybiškas praktikas ir stažuotes Lietuvoje bei stiprėtų bendradarbiavimas tarp aukštojo mokslo ir verslo.

Praktikos vietų pasiūlymai skelbiami VDU tinklalapyje.

• Konstantinas Kurževas
  • Tarptautinių ryšių tarnyba