Studentai rinko lėšas Kauno zoologijos sodo augintinei

Vytauto Didžiojo universiteto tarptautinės studentų organizacijos ESN VMU nariai bei VDU užsienio studentai 2011– 2012 m. m. rudens ir pavasario semestrų metu vykdė socialinį projektą „ESN VMU for Kaunas Zoo“. Šio projekto tikslas buvo surinkti lėšų Kauno zoologijos sodo augintinei – laukinei katei (vilpišiui, lot. felis silvestris) ir pagerinti jos gyvenimo sąlygas. Šiuo projektu VDU studentai iš Lietuvos ir užsienio buvo skatinami būti socialiai atsakingais.

Kauno zoologijos sodas buvo pasirinktas neatsitiktinai. Pasak VDU studentų, zoologijos sodui visuomenė skiria mažai dėmesio, o juk tai vienas pagrindinių Kauno simbolių. Studentai socialiniame tinkle „Facebook“ surengė internetinę apklausą, klausiančią, kuriam Kauno zoologijos sodo augintiniui – ūdrai, meškėnui ar  begemotui – rinkti lėšas. Studentai, įvertinę savo galimybes, nusprendė, jog pagalba bus skirta vienam zoologijos sodo augintiniui. Didelė internetinės svetainės lankytojų balsų persvara lėmė, kad pagalba bus suteikta laukinei katei, nors buvo spėjama, kad didžioji dalis apklausos dalyvių rinksis begemotą.

Lėšos buvo renkamos įvairiais būdais. VDU lietuviai ir užsienio studentai rinko tuščius stiklo butelius ir juos pardavė stiklo taros supirktuvėje. Studentai pagamino aukų dėžutę, į kurią kito socialinio projekto „ESN Cultural Nights“ metu kiekvienas norintis galėjo įmesti pinigų ir taip prisidėti prie akcijos.

VDU studijų mainų studentas iš Nyderlandų, Eran Lambooij, pagamino tradicinių olandiškų šokoladinių saldainių, kuriuos projekto „ESN Cultural Nights“ metu siūlė įsigyti už simbolinę kainą. Norėdami surinkti daugiau lėšų laukinei katei, studentai suorganizavo Gatvės muzikos dieną. Prie šios iniciatyvos prisijungė muzikos grupė „ŽIV“ iš Tauragės rajono, kuri Laisvės alėjoje prie fontano surengė trumpą koncertą. Projekto dalyviai ir muzikantai pasipuošė akcijos atributika, kad praeiviai suprastų, kam bus skiriamos jų aukos.

Viso projekto metu iš skirtingų šaltinių buvo surinkti 338 litai, už kuriuos laukinei katei buvo nupirkta žaislų, draskylių, maisto ir papildų. „ESN VMU for Kaunas Zoo“ komanda tiki, jog ir ateityje VDU lietuviai ir užsienio studentai noriai įsitrauks į panašias socialines akcijas.