Studentai dalyvavo tarptautiniame projekte „TANDEM“

Spalio 17 d.  studentų organizacija „ESN VMU“ ir mentoriai jau antrus metus iš eilės pakvietė į tarptautinį projektą „TANDEM“, subūrusį 37 Lietuvos ir užsienio studentus, siekiančius mokyti ir mokytis užsienio kalbų.

Anot vienos iš renginio organizatorių Simonos Pogaitės, pirmasis vakaras pateisino visus lūkesčius. Buvo smagu matyti smagiai nusiteikusius, mokytis norinčius studentus. Nors pagrindinis „TANDEM“ tikslas yra skatinti keitimąsi kalbų žiniomis, tačiau tai renginys, skatinęs dalyvius ne tik praplėsti žodyną, gerinti tartį, bet ir susipažinti su kultūromis, kurias atstovavo studentai iš Ispanijos, Prancūzijos, Gruzijos, Japonijos ir kitų šalių.

Tam, kad tai pavyktų, pasirinkta neįpareigojanti aplinka bei komandiniai žaidimai, kvietę paaiškinti tam tikrus, kultūras atspindinčius, simbolius, pristatyti šalies vėliavas. Viena dalyvių prisiminė, jog renginio metu buvo pateiktas pasiūlymas atnaujinti Lietuvos vėliavą – tarp geltonos, žalios ir raudonos spalvų įterpti… bulvės atvaizdą, nes užsienio studentai jau spėjo pastebėti lietuviškos virtuvės tendencijas. Vienai iš projekto koordinatorių Robertai Pociūtei liko tik patvirtinti, jog renginys pasisekė, nes susirinkę studentai gerai leido laiką, visi buvo linksmai nusiteikę. Vieni išmoko daugiau, kiti gal mažiau… bet tai taip pat buvo galimybė šiek tiek susipažinti su šalių kultūromis, atsiskleisti dalyvių vaizduotei.

Namo studentai išsiskirstė tik sutemus. S. Pogaitė džiaugėsi, jog organizuoti „TANDEM“ projektą nebuvo sunku, nes kiekviena projekto koordinatorė atsinešė gražių idėjų ir minčių, kaip projektas turėti atrodyti realiu pavidalu.

Kita projekto organizatorė Agnė Bušeikaitė taip pat sutiko, jog „TANDEM“ – darni komanda. O pati projekto idėja – įvairialypė: projektas ne tik suteikia galimybę pagerinti užsienio kalbos žinias, bet ir skirtingų kultūrų atstovus moko dirbti komandoje, bendradarbiauti.

Projektas tęsiasi. Kitas susitikimas planuojamas lapkričio pabaigoje.

Daugiau informacijos apie „Erasmus Student Network" (ESN) organizaciją galite rasti www.esn.org; http://www.esnlithuania.org/ bei el. paštu esn.vmu.tandem@gmail.com.