Stovykloje VDU studentai kūrybiškai sprendė įmonių duotus iššūkius

262

„Verslumo akademijos“ studentai, dalyvaujantys „Creative LAB“ mokymų programoje, balandžio 7-8 dienomis atvyko į antrą Verslo praktikų centro (VPC) rengiamą stovyklą Turauskų kaimo turizmo sodyboje, Žeimių kaime.

Pirmosios verslios asmenybės nuostatų formavimo stovyklos metu Jadagonyse studentai iš Vytauto Didžiojo universiteto, Aleksandro Stulginskio universiteto, Marijampolės kolegijos ir Šiaulių valstybinės kolegijos buvo formuojami į komandas bei spręsdami simuliacinius probleminius atvejus susipažino su „Design Thinking“ ir „MethodKit“ metodikomis. Šį savaitgalį vykusioje stovykloje studentai savo veiklą tęsė spręsdami įmonių duotus iššūkius ir generuodami probleminius atvejus padėsiančias spręsti idėjas.

Pirmoji stovyklos diena buvo skirta problemos išsigryninimo („framing“) ir idėjų generavimo sesijoms. Dalyviai išsirinko originaliausią ir naudingiausią idėją, kuri išspręstų jų grupės iššūkį ir ją vystė toliau, kurdami prototipą iš LEGO ir kitų priemonių. Buvo klausomasi VPC mentorių Aurelijos Ganusauskaitės ir Agnės Blažienės pranešimų apie kūrybiškumą bei pristatymo skaidrių rengimą. Galutinius iššūkio sprendimo būdus studentai pristatė mentorių komisijai.

Dvi dienas trukusioje stovykloje laiko buvo rasta ne tik darbui, bet ir saviugdai. Antrąją dieną pasivaikščiojimu miškais ir Nemuno krantais prasidėjusios kūrybinės dirbtuvės priminė apie gyvenime svarbias vertybes ir leido geriau pažint save bei komandos narius.

Su šia stovykla „Verslumo akademija“ dar nesibaigia. Iki gegužės mėnesio galo keturių aukštųjų mokyklų studentai savo idėjas tobulins ir ruošis jas pristatyti įmonės atsovams. Taip pat, ir toliau dalyvaus kassavaitinėse paskaitose su patirtimi besidalinančiais įmonių atstovais.

Projektas „Creative LAB“ – unikali programa, kurios metu studentai aktyviai bendradarbiauja su įmonėmis ar socialiniais partneriais ir sprendžia jų pateiktus iššūkius. Tikslas – stiprinti Kauno, Marijampolės, Šiaulių bendruomenes per studentų ir verslo atstovų įtraukimą į verslumo ugdymo veiklas, kurios prisideda prie verslaus jaunimo ugdymo ir ekosistemos palaikymo. Projektas truks du metus, kur 270 studentų ugdys savo verslumo bei kūrybiškumo kompetencijas, o prie jų prisidės net 30 dėstytojų, kurie praeis verslumo ir kūrybiškumo kompetencijų mokymus ir bus pasiruošę prisidėti prie verslios asmenybes ugdymo įgytomis žiniomis.

Projektas finansuojamas 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.