Stepių muzika: nemokamas mongolų muzikos koncertas

Žymėdamas penkerių metų gimtadienį, VDU Azijos studijų centro partneris VU Konfucijaus institutas kviečia į nemokamą šventinį tradicinės mongolų muzikos koncertą „Stepių muzika“, kuris vyks lapkričio 26 d., ketvirtadienį, 18 val., VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28).

Renginyje koncertuos atlikėjai iš Vidinės Mongolijos (autonominio Kinijos regiono), Kinijos folkloro meno asociacijos nariai:

• Menghedalai – ne tik groja morin khuur, mongolišku dvistygiu smuiku su arklio galva, bet ir pats kuria dainas, jas atlieka, yra įvaldęs „ilgųjų dainų“ ir gerklinio dainavimo techniką. Savo kūriniuose jis subtiliai jungia folkloro, šiuolaikinės muzikos ir gamtos garsų element Kūrėjas yra pripažintas savo šalyje, dalyvauja įvairiuose Kinijos centrinės televizijos rengiamuose koncertuose ir konkursuose, yra pelnęs daugybę apdovanojimų.
  • Wurenqimuge – dainininkė, Vidinės Mongolijos senųjų „ilgųjų dainų“ kultūros tyrimų asociacijos narė. Ji atlieka tradicinius plataus diapazono kūrinius, pasižymi švelniu balso tembru ir jausmingu dainavimu, yra pelniusi daug apdovanojimų.
  • Halin – Torghut genties tryliktosios kartos protėvio Wangye palikuonė, yra išleidusi penkis tradicinių mongolų dainų albumus, jos balsas skamba kelių televizijos filmų garso takeliuose.
  • Zhu Zhizhong – kompozitorius ir muzikantas, nuo 2006 m. užimantis Kinijos folkloro menininkų asociacijos Folkloro muzikos specialybės tarybos vadovo pareigas, Kinijos muzikų sąjungos narys, aktyviai dalyvauja Kinijos centrinės televizijos organizuojamuose projektuose, skirtuose folkloro muzikos pristatymui ir populiarinimui, nuo 2004 m. yra Kinijos centrinės televizijos programos „Folklorinės dainos Kinijoje“ vyr. redaktorius. 2008 m. jis subūrė geriausius Vidinės Mongolijos muzikantus į grupę „Ih Tsetsn“, kuri 2015 m. vasarį lankėsi ir Lietuvoje. Zhu Zhizhong kūriniai yra laimėję svarbių valstybinių apdovanojimų.

Renginio puslapis socialiniame tinkle „Facebook“