Stefano M. Lanzai – Italijos prezidento ordinas

Vytauto Didžiojo universitete jau daug metų italų kalbą dėstantis, Kaune gyvenantis ir dirbantis italas Stefano M. Lanza sulaukė garbingo įvertinimo – Kauno miesto savivaldybėje jam įteiktas Italijos Respublikos prezidento ordinas už italų kalbos ir kultūros sklaidą.

Apdovanojimą S. M. Lanzai įteikė Italijos ambasadorius Stefano Taliani de Marchio, o Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis įteikė padėką.

Stefano M. Lanza yra lituanistas, filologas, Lietuvoje gyvenantis jau pusantro dešimtmečio. Italijoje lektorius baigė Bolonijos universitetą, o mūsų šalyje išleido lietuvių-italų ir italų-lietuvių kalbų žodynus, atkūrė Dante Alighieri draugijos veiklą. Dėstytojas nuolat organizuoja italų k. mokymo programas, vertėjauja, rengia mokomąsias priemones, rašo mokslinius straipsnius.

2010 m. Vytauto Didžiojo universitete S. M. Lanza apgynė daktaro disertaciją tema „Italų kilmės žodžiai (italizmai) ir jų adaptacija lietuvių kalboje“.