Spalvinga eisena paminėta augalų mylėtojų diena

Ketvirtadienio popietę Kauno miesto centre, minint „Augalų žavadienio“ dieną vyko iškilminga eisena, kurią vedė Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“.

Eisenos organizatorius, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Kauno botanikos sodas, sukvietė beveik tris dešimtis moksleivių, studentų ir įvairių bendruomenių kolektyvų, kvietusių žavėtis augalais. Per Kauno senamiestį iki Vytauto Didžiojo paminklo žygiavusioje eisenoje netrūko išradingų kostiumų. Rotušės aikštėje dalyviai suformavo didžiulį augalo žiedą, užfiksuotą iš paukščio skrydžio, o eidami senamiesčio gatvėmis kvietė visus miestiečius į žydintį ir žaliuojantį VDU Kauno botanikos sodą.

Didžiausio Lietuvoje Šimtakojo gimtadienis

„Augalų žavadienio“ dieną VDU Kauno botanikos sode nuo ryto rinkosi apie puse tūkstančio Kauno miesto ir rajono pradinukų ir darželinukų, išmoningai pasipuošę gėlių vainikais ir savo pačių pasigamintomis augalinėmis karūnomis, keliavo per sodą, klausėsi koncerto ir grožėjosi žydinčiu sodo parku. Susirinkusieji  šventė simbolinį didžiojo, iš krūmų suformuoto VDU Kauno botanikos sodo Šimtakojo vikšro gimtadienį. Didysis sodo vikšras – tai vaikus ir suaugusius pasitinkanti ir šypseną kelianti įspūdingai apkirpta skroblų gyvatvorė. Ją 2012 m. Kauno metrologijos centro tarnautojai išmatavo ir pateikė agentūrai „Factum“ kaip didžiausią Lietuvoje vikšro formos dekoratyvinę gyvatvorę. Šimtakoju gyvatvorę pavadino vaikai, kurie ją išmatavo kitais matavimo vienetais: 180 vaikų ir 25 auklėtojų ilgio.

2012 metais Europos augalų tyrimo organizacijos (EPSO) iniciatyva sukurta ypatinga diena – „Augalų žavadienis“ –  tapo tradicine švente, kurią švenčia daugiau kaip pusšimtis šalių visame pasaulyje. Tai diena, kai augalų mylėtojai, botanikos sodų darbuotojai, mokslo organizacijų atstovai ragina atsigręžti į žaliąją gamtą, įsiklausyti į augalų kalbą ir praverti duris į paslaptingą augalų tyrimų pasaulį.