Sociologė A. Maslauskaitė: „Auga šeimų pažeidžiamumas“

Kovo 24 dienos Lietuvos radijo ir televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“ dalyvavo VDU Sociologijos katedros profesorė Aušra Maslauskaitė.

Sociologės teigimu, Lietuvos žmonės vis dažniau materialinius šeimos gyvenimo pagrindus įvardina kaip svarbius šeimyninei laimei – tai rodo lyginamųjų tyrimų rezultatai. „Ir tai visai nereiškia moralinio nuopuolio, sumaterialėjimo, dėl kurio dažnai priekaištaujama. Tiesiog tai atspindi pasikeitusią šeimos gyvenimo aplinką. Todėl  gana keista, jog politinėse diskusijose dažnai nuvertinamas ekonominis šeimyninės laimės dėmuo. O būtent juo ir turėtų rūpintis valstybė, norėdama padėti šeimai, nes padėti meilėje valstybė – bejėgė“, – analizuoja prof. A. Maslauskaitė.