Socialinio darbo magistrantams – bendros VDU ir Čikagos Loyolos universitetų paskaitos

Vytauto Didžiojo universitetas jau penktus metus iš eilės tęsia unikalų bendradarbiavimą su Čikagos Loyolos universitetu. Socialinio darbo studijas pasirinkę VDU magistrantai kartą per savaitę dalyvauja bendrose paskaitose su amerikiečių studentais, kurios organizuojamos vaizdo konferencijų būdu. Paskaitas veda Loyolos universiteto profesorė Katherine Tyson McCrea, VDU dėstytojai prof. Jonas Ruškus ir doc. Violeta Ivanauskienė.

Pirmajį semestrą vaizdo konferencijose dėstomas kursas „Veiklos tyrimas siekiant socialinio teisingumo globaliame kontekste“, antrąjį semestrą – „Sociokultūrinių problemų tarpkultūrinis kontekstas“. Bendrų paskaitų tikslas – kartu mokantis ir diskutuojant atpažinti socialinių sprendimų kultūrinę įvairovę, įgyti globalaus mastymo patirties.

Unikalu ne tik tai, kad kartą per savaitę lietuvių ir amerikiečių studentai kartu ir vienu metu klauso paskaitų skirtinguose žemynuose, bet ir tai, kad VDU studentams, išlaikiusiems šių dalykų egzaminus, įteikiami Čikagos Loyolos universiteto pažymėjimai. Bendradarbiavimas stiprinamas vykdant  projektą „Psichologijos ir socialinio darbo studijų kokybės gerinimas ir tarptautiškumo didinimas Vytauto Didžiojo universitete“.

Nuotraukose: Čikagos Loyolos universiteto profesorė Katherine Tyson McCrea su VDU Socialinių mokslų fakulteto dekanu prof. Jonu Ruškumi ir prodekane doc. Violeta Ivanauskiene jiems lankantis Čikagos Loyola universiteto Socialinio darbo institute.