Skiriama parama išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių studijoms Lietuvoje

Valstybinis studijų fondas informuoja, kad 2011 m. sausio 17 d. pradedamas valstybės paramos skyrimo išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių vaikų, vaikaičių, provaikaičių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose konkursas.

Išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių vaikams, vaikaičiams, provaikaičiams gali būti skiriama dviejų rūšių parama: stipendija už studijų rezultatus ir / arba socialinė išmoka.

Pretendentai gauti valstybės paramą studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose turi būti priimti į pirmosios arba antrosios pakopos studijas Lietuvos aukštojoje mokykloje; paskutinę sesiją išlaikę be akademinių skolų (šis punktas netaikomas pirmosios ir antrosios pakopos pirmojo semestro studentams).

Parama neskiriama studentams, studijuojantiems tų šalių, iš kurių jie atvyko, kalbas.

Valstybės parama išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių vaikų, vaikaičių, provaikaičių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose yra:

Stipendija už studijų rezultatus (skiriama vienam studijų semestrui ir išmokama kas mėnesį iki to semestro pabaigos Stipendijų dydis už studijų rezultatus priklauso nuo studijų rezultatų);

Socialinė išmoka (vienkartinė išmoka skiriama atsižvelgus į pretenduojančio ją gauti socialinę padėtį).

Paraiškų priėmimas prasideda sausio 17 d. ir tęsis iki vasario 15 d. Norintys gauti paramą studentai fondui iki paraiškų priėmimo termino pabaigos turi pateikti:

1. Užpildytą ir pasirašytą prašymą, kurio dalimi yra ir paramos suteikimo sąlygos;

2. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba teisės aktų nustatyta tvarka patvirtintą jo kopiją;

3. Pažymą iš aukštosios mokyklos, patvirtinančią studento statusą su nurodytomis semestro pradžios ir pabaigos datomis, įskaitant atostogų laikotarpį;

4. Pažymą apie paskutinės sesijos pažymių svertinį vidurkį (išskyrus pirmosios ir antrosios studijų pakopos pirmojo semestro studentus);

5. Pažymą apie tai, kad neturi akademinių skolų arba akademinių skolų už paskutinę sesiją skaičių (išskyrus pirmosios ir antrosios studijų pakopos pirmojo semestro studentus);

6. Prašantys socialinės išmokos taip pat pateikia dokumentus, patvirtinančius socialinę padėtį (šeimos narių skaičių patvirtinančius dokumentus, mirties liudijimus ir panašiai);

7. Lietuvių kilmės užsieniečių vaikai, vaikaičiai, provaikaičiai, privalo pateikti krašto lietuvių bendruomenės, Lietuvos Respublikos valstybės institucijos ar įstaigos užsienyje, kurios užsieniečiams išduoda vizas, ar kitos institucijos išduotą užsienio lietuvių kilmę patvirtinantį dokumentą;

8. Išeivijos vaikai, vaikaičiai, provaikaičiai, privalo pateikti dokumentą, patvirtinantį, kad ne mažiau negu 3 metus jie gyveno užsienyje ir atvyko į Lietuvą ne anksčiau kaip į aštuntą klasę.

Daugiau informacijos apie konkursą rasite čia.