Baigiasi konkursas studijoms Japonijoje

VDU Tarptautinių ryšių tarnyba primena apie besibaigiantį konkursą, skirtą norintiems vienerius metus (2014–2015 m. m.) studijuoti Japonijoje. Dalyvių paraiškos priimamos iki sausio 15 d.

Studentai kviečiami dalyvauti atrankoje 2014–2015 m. m. vienerių metų studijoms Japonijos universitetuose – dalyvių registracija vykdoma internete, Tarptautinių ryšių tarnybos parengto tinklalapio dvišalių mainų skiltyje, užpildžius atrankos anketą iki sausio 15 dienos.

Dokumentai priimami tik elektroniniu būdu. Prieš pasirenkant Japonijos universitetą, dalyviai prašomi peržiūrėti jame siūlomų kursų aprašus ir įsitikinti, kad programa užsienyje atitiks jų studijas VDU. Programą suderinti galima kreipiantis į savo fakulteto tarptautinių programų koordinatorių.

Reikalavimai dalyviams

• Bakalaurantai arba magistrantai;
  • gerai besimokantys studentai, kurių pastarųjų mokslo metų vidurkis ne mažesnis nei 8;
  • neturi akademinių skolų;
  • suderino studijų programą su fakulteto tarptautinių programų koordinatoriumi.

Reikalingi dokumentai

• Internete užpildyta anketa;
  • gyvenimo aprašymas (CV);
  • skaitmeninė nuotrauka;
  • pažymių išklotinė;
  • anglų arba atitinkamos užsienio kalbos mokėjimą patvirtinantis dokumentas (studentai turi turėti B2 anglų k. lygį. Jei kalbą mokėtės VDU, pažymą galima gauti Užsienio kalbų institute, K. Donelaičio g. 52, 603 kab.).

Atranka vykdoma dviem etapais. Pirmajame etape studentai turi pateikti visus reikalingus dokumentus. Atrankos komisijai įvertinus ir atrinkus studentus, jie kviečiami į antrąjį atrankos etapą – motyvacinį pokalbį su komisijos nariais. Po šio etapo atrinkti studentai gali pradėti paraiškos teikimą užsienio universitetui. Konkurso dalyviai gali laimėti Japonijos valstybinę, Japonijos universitetų arba VDU mainų programų stipendiją. Negavę stipendijos, motyvuoti studentai gali vykti ir savo lėšomis.

Japonijos universitetų, kuriuose siūloma galimybė studijuoti, sąrašas

Daugiau informacijos

• VDU Tarptautinių ryšių tarnyba