Skelbiami disertacijų tematikų ir doktorantų vadovų konkursai

Remiantis 2011 m. patvirtintais doktorantūrų reglamentais, skelbiami disertacijų tematikų ir doktorantų vadovų konkursai. Doktorantų disertacijų tematikas gali siūlyti mokslininkai arba mokslininkų grupės. Norintieji dalyvauti disertacijų konkurse turi pateikti nustatytos formos paraišką. Per artimiausią savaitę konkursai bus skelbiami visose kryptyse, kuriose yra gauta doktorantūros teisė.

Lygiagrečiai su disertacijų tematikų konkursu skelbiamas ir doktorantų vadovų konkursas. Šiame konkurse gali dalyvauti tik tie mokslininkai, kurie atitinka ne žemesnius kaip vyresniojo mokslo darbuotojo reikalavimus, dalyvauja doktorantūros procese bei tarptautinėje mokslinėje-ekspertinėje veikloje. Norintieji dalyvauti konkurse turi pateikti nurodytos formos prašymą, gyvenimo aprašymą („Europass“ forma), mokslinės bei kitos veiklos aprašą pagal pateikiamas formas.

Kiekvienos mokslų krypties doktorantūroje konkursų sąlygos šiek tiek skiriasi. Detali informacija ir sąlygos apie konkrečios mokslo krypties doktorantūros disertacijų tematikų ir doktorantų vadovų konkursą  yra pateikiamos čia. Informacija nuolat papildoma ir atnaujinama naujais konkursais.

Vytauto Didžiojo universitetas, drauge su kitomis 25 Lietuvos bei užsienio aukštojo mokslo ir tyrimų institucijomis, 2010 m. buvo pateikęs paraiškas 20 mokslo krypčių (Biofizika, Biologija, Biochemija, Chemijos inžinerija, Edukologija, Ekologija ir aplinkotyra, Ekonomika, Etnologija, Filologija, Filosofija, Istorija, Informatika, Matematika, Menotyra, Politikos mokslai, Psichologija, Sociologija, Teisė, Teologija, Vadyba ir administravimas) doktorantūros teisei gauti.

2011 birželio 8 d. Švietimo ir mokslo ministro įsakymu buvo patvirtinta, kad VDU doktorantūros teisė suteikta 14 mokslo krypčių. Sprendimas buvo papildytas 2011 birželio 21 d. – Švietimo ministro įsakymu VDU buvo suteikta teisė organizuoti studijas dar 4 mokslo kryptyse. Taigi nuo 2011 liepos 1 d. Vytauto Didžiojo universitete doktorantūros studijos yra vykdomos 18 mokslo krypčių.