Skelbiamas Viktoro Kuprevičiaus stipendijos konkursas

996

VDU Menų, Humanitarinių mokslų ir Katalikų teologijos fakultetų magistrantai kviečiami dalyvauti kompozitoriaus Viktoro Kuprevičiaus stipendijos konkurse. Dalyvių dokumentai priimami iki lapkričio 30 d.

V. Kuprevičiaus stipendija remia ir skatina Lietuvos, o ypač Kauno, tarpukario ir sovietmečio kultūros tyrinėjimus. Vienkartinės stipendijos dydis – 300 €.

Reikalavimai pretendentams

1. Konkurse gali dalyvauti magistrantūros studijų studentas (-ė), parašęs bakalauro darbą apie Lietuvos, o ypač Kauno, tarpukario ir sovietmečio meną, kultūrą, istoriją ir tęsiantis to paties laikotarpio tyrimus.
2. Stipendiatas turi būti gerai besimokantis, aktyviai dalyvaujantis kultūrinėje ir meninėje veikloje.

Dokumentų priėmimas

Pretendentai į kompozitoriaus Viktoro Kuprevičiaus stipendiją iki lapkričio 30 d. turi pateikti:
1. bakalauro darbą (po komisijos posėdžio darbas bus grąžinamas);
2. studijų pažymą:
  • I k. magistrantai pristato bakalauro studijų akademinės pažymos kopiją;
  • II k. magistrantai pristato magistrantūros I kurso akademinę pažymą.

Dokumentus priima Menų fakulteto referentė Aida Semaškienė (Muitinės g. 7–102). Daugiau informacijos teikiama tel. (8 37) 327 878, el. paštas a.semaskiene@mf.vdu.lt.

Apie stipendiją

Nuo 2003 m. Viktoro Kuprevičiaus vardo stipendija kasmet skiriama vienam gabiam ir darbščiam VDU Menų, Humanitarinių mokslų arba Katalikų teologijos fakulteto magistrantui, tiriančiam Lietuvos, o ypač Kauno, tarpukario ir sovietmečio kultūrą. Šios stipendijos steigėjas – V. Kuprevičiaus sūnus, kompozitorius prof. Giedrius Kuprevičius.

Apie V. Kuprevičių

Viktoras Kuprevičius (1901–1992) – Lietuvos kompozitorius, nusipelnęs meno veikėjas, Kauno miesto Garbės pilietis, Kauno kariliono atkūrėjas ir ilgametis atlikėjas. Tarpukario laikotarpiu dirbo Vytauto Didžiojo kultūros muziejuje, kartu su Pauliumi Galaune organizavo liaudies meno tyrimų ekspedicijas ir pats asmeniškai jose dalyvavo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.