Skelbiamas konkursas stipendijoms Danijos, Islandijos ir Baltarusijos universitetuose

Vytauto Didžiojo universiteto bendruomenė kviečiama dalyvauti Švietimo mainų paramos fondo paskelbtuose valstybinių stipendijų konkursuose stažuotėms bei studijoms Danijos, Islandijos ir Baltarusijos universitetuose.

Danijos Vyriausybė konkurso laimėtojams siūlo 5000 Danijos kronų mėnesines stipendijas dalinėms studijoms, mokslinėms stažuotėms bei danų kalbos vasaros kursams 2011–2012 m., su galimybe apmokėti kelionės išlaidas Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bakalaurantams (ne žemesnio nei II kurso), magistrantams bei doktorantūrantams ir jauniesiems tyrėjams.

Paraiškas dėl dalyvavimo konkurse dalinėms studijoms bei mokslinėms stažuotėms Danijoje teikti gali studijuojantieji magistrantūroje ar doktorantūroje bei jaunieji tyrėjai, norintys studijuoti danų kalbą ar kultūrą arba pasirinkę su Danija susijusią mokslinių tyrimų ar studijų kryptį. Konkurse dalinėms danų kalbos ir literatūros studijoms kviečiami dalyvauti bakalaurantai, besimokantys danų kalbos bent 2 metus iki išvykimo į Daniją. Taip pat siūlomas konkursas danų kalbos vasaros kursams, kuriuose dalyvauti galės bakalaurantai, magistrantai bei doktorantai.

Paraiškos dėl dalyvavimo konkursuose siunčiamos Danijos Tarptautinio švietimo agentūrai iki vasario 28 d. (dalinėms studijoms ir mokslinėms stažuotėms) bei iki kovo 28 d. (danų kalbos vasaros kursams). Daugiau informacijos apie konkursus Danijos Vyriausybės stipendijoms gauti galite rasti Švietimo mainų paramos fondo bei Danijos Tarptautinio švietimo agentūros interneto svetainėse.

Islandijos Vyriausybė skelbia stipendijų konkursą norintiems studijuoti islandų kalbą, istoriją bei literatūrą Islandijos studijų Árni Magnússon institute 2011–2012 m. Konkurse dalyvauti gali kalbos ir literatūros studentai, prioritetą teikiant asmenims, baigusiems bent vieną ar du studijų universitete kursus, mokantiems islandų arba vieną iš kitų Šiaurės germanų kalbų ir asmenims iki 35 metų amžiaus. Laimėjusiems bus skiriama 114 tūkst. Islandijos kronų dydžio mėnesinė stipendija, padengiamas registracijos mokestis, suteikiamas apgyvendinimas studentų bendrabutyje, už kurį asmuo sumoka iš gaunamos stipendijos bei galimai apmokamos kelionės išlaidos Lietuvos mokslo ir studijų institucijų atstovams – bakalaurantams (aukštesnio nei pirmo kurso), magistrantams bei doktorantams.

Paraiškas Árni Magnússon institutui galima siųsti iki kovo 1 d. Daugiau informacijos apie konkursus Islandijos Vyriausybės stipendijoms gauti galite rasti Švietimo mainų paramos fondo bei  Islandijos studijų Árni Magnússon instituto tinklalapiuose.

Taip pat skelbiamas valstybinių stipendijų konkursas dalinėms studijoms ir mokslinėms stažuotėms Baltarusijoje 2011–2012 m., kuriame gali dalyvauti besimokantys bakalauro (ne žemesnio nei II kurso), magistrantūros, vientisųjų ir doktorantūros studijų dieninės/nuolatinės formos programose, bei aukštojo mokslo ir studijų institucijų dėstytojai ir mokslo darbuotojai. Laimėjusiems bus suteikta Lietuvos valstybinė stipendija, apmokėtos kelionės bei draudimo išlaidos ir studentams suteikta nemokama studijų vieta. Paraiškos priimamos iki vasario 23 d. Daugiau informacijos apie konkursus stažuotėms bei studijoms Baltarusijos universitetuose galima rasti Švietimo mainų paramos fondo tinklapyje.

Danijos stipendijų konkurso sąlygos
Islandijos stipendijų konkurso sąlygos