Vyksta L. ir F. Mockūnų vardinės stipendijos konkursas

VDU vyksta konkursas Liūto ir Francoise Mockūnų 2014 m. vardinei stipendijai gauti. Šiemet suteikiama galimybė laimėti socialinių arba humanitarinių studijų magistrantūros studentui (-ei) skirtas vieno semestro studijas Centrinės Oklahomos universitete (University of Central Oklahoma) Jungtinėse Valstijose ir mokslinę stažuotę užsienyje.

Stipendija bus skiriama apmokėti dalines kelionės ir pragyvenimo išlaidas. Dokumentai priimami iki spalio 25 d.

Liūto ir Francoise Mockūnų vardinės stipendijos universitete buvo įsteigtos 2010 m., kasmet skiriant jas studijoms ir (ar) praktikoms bei mokslininkų stažuotėms užsienyje. Anot idėjos autorės F. Puzyna-Mockūnas, jauniems žmonėms būtina keliauti, pagyventi užsienyje, įgyti gyvenimo daugiakultūrėje aplinkoje patirties, kad jie, grįžę į Lietuvą, galėtų ir mokėtų skleisti pažangias idėjas, keisti darbo kultūrą, kurti doros principais paremtą gyvenimą.

Reikalavimai kandidatams (studijoms)

• Puikios anglų k. žinios
  • Geri studijų rezultatai (paskutinių akademinių metų pažymių vidurkis ne mažesnis nei 8, jokių akademinių skolų)

Konkurso sąlygos

Pretendentai į vardinę L. ir F. Mockūnų stipendiją iki š. m. spalio 25 d. turi pateikti šiuos dokumentus:

• Gyvenimo aprašymą (CV)
  • Motyvuotą prašymą dalyvauti konkurse
  • Anglų k. mokėjimą patvirtinantį dokumentą
  • Paskutinių akademinių metų pažymių vidurkį patvirtinantį dokumentą (akademinę pažymą arba diplomo priedėlį)
  • Fakulteto dekano ir/ar dėstytojo rekomendaciją

Remiantis stipendijos nuostatais, prašymus gali teikti tiek suinteresuoti asmenys, tiek socialinių ir humanitarinių studijų programas vykdančių fakultetų bei katedrų vadovai. Vykdant mecenatės F. Puzyna-Mockūnas valią, pirmenybė teikiama socialiai remtiniems studentams.

Gautus prašymus svarstys Stipendijų skyrimo komisija. Konkurso rezultatai bus skelbiami lapkričio mėnesį.

Dokumentus prašome pristatyti iki spalio 25 d. užklijuotame voke į VDU Viešosios komunikacijos tarnybą (adresuoti Vaivai Ragauskaitei) arba išsiųsti paštu:

• Vytauto Didžiojo universitetas
  • K. Donelaičio g. 58-10
  • LT-44248 Kaunas

Daugiau informacijos teikiama telefonu 8 618 23264.

A. Vaitkevičiaus nuotraukoje: mecenatė F. Puzyna-Mockūnas (ketvirta iš kairės) su VDU profesoriais A. Balčytiene, E. Aleksandravičiumi bei 2011 m. stipendiatais