Skelbiamas J. Smilgevičiaus stipendijos konkursas

VDU Ekonomikos ir vadybos fakulteto studentai kviečiami dalyvauti vienkartinės Jono Smilgevičiaus vardinės stipendijos konkurse. Prašymai priimami iki gruodžio 19 d.

Reikalavimai kandidatams

Kandidatai į stipendiją turi būti remtinų asmenų grupei priskiriami bakalauro studijų II, III, IV kurso ir magistrantūros studijų I kurso studentai.

Norintys gauti J. Smilgevičiaus vardinę stipendiją prašomi iki gruodžio 19 d. į Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanatą pristatyti prašymą gauti stipendiją, nurodant ir pagrindžiant (jei reikia, dokumentais) priežastis, dėl kurių kandidatui ji turėtų būti paskirta.

Apie J. Smilgevičiaus stipendiją

Ekonomikos ir vadybos fakultete 2002 m. įsteigta Jono Smilgevičiaus vardo stipendija, skirta gabiems ir darbštiems fakulteto studentams paremti. Stipendijos įsteigimas buvo patvirtintas stipendijos steigėjų ir mecenatų bei fakulteto dekano sutarimu. Pagal stipendijos nuostatus, kasmet Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga keliems Ekonomikos ir vadybos fakulteto bakalauro studijų II-IV kurso arba magistrantūros I kurso studentams Garbės Komiteto sprendimu sumokama vienkartinė stipendija, įteikiant vardinius čekius, kuriuos atsiunčia vieno iš stipendijos mecenatų arba Garbės Komiteto narių. Stipendijos kandidatus komitetui pristato fakulteto dekanas, atsižvelgdamas į stipendijos nuostatuose suformuluotus reikalavimus.

Apie Joną Smilgevičių

Jonas Smilgevičius – 1918 m. Vasario 16-osios akto signataras, žymus lietuvių ekonomistas bei visuomenininkas, baigęs ekonomikos mokslus 1899 m. Berlyno universitete. Studijuodamas Vokietijoje tobulai išmoko svetimas kalbas, susipažino su Vakarų pasaulio kultūra, įsigilino į ekonomikos mokslus, kuriuos ryžosi panaudoti savame krašte. 1917 m. Vilniaus konferencijoje buvo išrinktas Lietuvos Tarybos nariu. 1918 m. vasario 16 d. pasirašė nepriklausomos Lietuvos paskelbimo aktą. Veikliai dalyvavo daugelyje nepriklausomos Lietuvos ekonominių organizacijų.