Skelbiama studentų prašymų dėl lengvatų pateikimo tvarka 2011/2012 m.m. pavasario semestre

Vytauto Didžiojo universitetas, įgyvendindamas socialiai atsakingo universiteto misiją, skelbia studentų, kurie yra atsidūrę sudėtingoje socialinėje situacijoje, mokesčių už studijas ir bendrabučio apgyvendinimo mokesčių lengvatų prašymų ir jų lydinčių dokumentų pateikimo sąlygas ir pateikimo terminus. Šios lengvatos studentams yra suteikiamos 2011–2012 mokslų metų pavasario semestrui.

Mokesčio už studijas lengvatos

Studentai, kurie neturi akademinių įsiskolinimų ir yra atsidūrę itin sudėtingoje socialinėje padėtyje, norėdami pretenduoti į mokesčio už mokslą lengvatą 2011–2012 mokslų metų pavasario semestrui, turi užpildyti specialios formos prašymą (prašymo formą galima rasti čia), nurodant priežastį, dėl kurios jiems ši lengvata turėtų būti suteikta. Šis prašymas turi būti pasirašytas fakulteto, kuriame studijuoja studentas, dekano.

Užpildytą prašymą ir jį lydinčius dokumentus (pažymą apie šeimos sudėtį bei pažymas apie gaunamas pajamas, kitus dokumentus, įrodančius socialinės padėties sudėtingumą) studentas turi pateikti Studentų reikalų tarnybai (S. Daukanto g. 27–210)  iki š. m. vasario 10 d. (imtinai).

Prioritetas skirti lengvatą studijų mokesčiui yra skiriamas atsižvelgiant į šiuos kriterijus:
1. Paskutinės sesijos vidurkį.
2. Socialinę studentų situaciją, prioritetą suteikiant: studentams, kuriems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę; neįgaliems studentams; studentas, kurių šeimos pajamos vienam asmeniui yra mažiau nei 500 Lt; studentams, kurie yra ypatingai sudėtingoje socialinėje padėtyje.

VDU darbuotojai taip pat turi teisę pretenduoti į mokesčio už studijas lengvatą. Prašymo formą galima rasti čia.

Bendrabučio apgyvendinimo mokesčio lengvatos

Studentai, kurie yra atsidūrę itin sudėtingoje socialinėje padėtyje, norėdami pretenduoti į bendrabučio apgyvendinimo mokesčio lengvatą 2011–2012 mokslų metų pavasario semestrui, turi užpildyti specialios formos prašymą (prašymo formą galima rasti čia), nurodant priežastį, dėl kurios jiems ši lengvata turėtų būti suteikta.

Užpildytą prašymą ir jį lydinčius dokumentus (pažymą apie šeimos sudėtį bei pažymas apie gaunamas pajamas) studentas turi pateikti turi pateikti Studentų reikalų tarnybai (S. Daukanto g. 27–210)  iki š. m. vasario 10 d. (imtinai).

Prioritetas skirti lengvatą bendrabučio apgyvendinimo mokesčiui yra skiriamas atsižvelgiant į socialinę studentų situaciją, pagal šiuos kriterijus: 1. studentai, kuriems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę; 2. neįgaliems studentams; 3. studentas, kurių šeimos pajamos 1 asmeniui yra mažiau nei 500 Lt; 4. studentams, kurie yra ypatingai sudėtingoje socialinėje padėtyje.

Studentai, pretenduojantys gauti lengvatas mokesčiui už studijas ar/ir bendrabučio apgyvendinimo mokesčiui 2011–2012 mokslų metų pavasario semestrui, iki š. m. vasario 10 d. (imtinai) Studentų reikalų tarnybai (S. Daukanto g. 27–210) turi pateikti šiuos dokumentus

•    Specialios formos prašymą (mokesčiui už studijas lengvatos prašymo atveju, turi būti dekano, kuriame studijuoja studentas, parašas);
•    Pažymą apie šeimos sudėtį;
•    Pažymas apie šeimos narių gaunamas pajamas. Daugiau informacijos apie šias pažymas rasite čia.

Daugiau informacijos teikia:
VDU Studentų reikalų tarnyba