Šiuolaikinio meno mėgėjams – „Medijų meno dienos“

Gegužės 5-29 d. Kaune vyks festivalis „Medijų meno dienos“ – jau keletą metų VDU Menų fakulteto Šiuolaikinių menų katedros organizuojama kūrybinė laboratorija. Festivalio metu vyksta parodos, susitikimai, menininkų diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, filmų peržiūros ir performansai.

Šiais metais rengiamos dvi išskirtinės parodos: doc. Reginos Šulskytės „Kita erdvė“ (VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7) ir doc. dr. Remigijaus Venckaus „Amnezija. Tušti ekranai“ (Kauno miesto muziejus, M. ir K. Petrauskų Lietuvių muzikos muziejus). Skirtingų autorių parodose keliama diskusija apie žmogaus kūną, atmintį, tuštumą, erdvės ir laiko pokyčius, atminties archyvavimą ir defragmentavimą. Autorių kūryba atspindi šiuolaikinės fotografijos tendencijas ir transformacijas.

„Medijų meno dienose“ apskrito stalo diskusijoje dalyvaus doc. R. Šulskytė, doc. dr. R. Venckus, doc. dr. Rimantas Plungė. Susitikimo metu bus aptariama šiuolaikinės fotografijos vieta medijų mene ir vizualiojoje kultūroje.

VDU  Menų fakultete vyks videofilmų peržiūros, kurių metu jaunimas, studentai, moksleiviai susipažins su VDU Naujųjų medijų meno specialybės studentų kūryba. Bus demonstruojami du videofilmai, sukurti 2014 metais. Tai – mokinių ir studentų bendras dokumentinis filmas „Kaunas vieną dieną“ ir Nidos meno kolonijoje Vilniaus dailės akademijos (Klaipėdos fakulteto) ir VDU studentų bei dėstytojų sukurtas eksperimentinis kūrinys.

Renginių maratoną vainikuos VDU Naujųjų medijų meno studentų paroda „Kūrybinė fotografija“ galerijoje „101“. Dauguma renginių vyks Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultete (Muitinės g. 7, Kaunas).

Festivalio programa

Daugiau informacijos teikia Rimantas Plungė (r.plunge@mf.vdu.lt, +370 686 07229).