Simpoziume Singapūre – apie aukštąjį mokslą XXI a.

VDU tarptautinių ryšių prorektorė prof. Ineta Dabašinskienė spalio 9–13 d. lankėsi Singapūre, tarptautiniame liberalaus ugdymo simpoziume ir iškilmingame „Yale-NUS“ koledžo miestelio atidaryme.

Liberalaus ugdymo simpoziume Singapūre susirinko per 40 tarptautinių aukštojo mokslo atstovų iš lyderiaujančių institucijų visame pasaulyje. Simpoziume buvo siekiama aptarti pagrindines problemas, su kuriomis susiduria aukštasis mokslas šiandien.

Tarptautiniame liberalaus ugdymo simpoziume dalyvavo tokie garbūs aukštojo mokslo institucijų atstovai, kaip Oksfordo universiteto kanclerio pavaduotojas Andrew Hamiltonas, Jeilio universiteto prezidentas-emeritas Richardas Levinas, Nacionalinio Singapūro universiteto prezidentas Tan Chorh Chuan ir kiti. Simpoziumo diskusijų metu siekta skatinti ateities vizijas apie pirmosios pakopos aukštojo mokslo pokyčius XXI-ajame amžiuje. Atviros diskusijos siekė įkvėpti tarptautiniam bendradarbiavimui ir kurti dialogą apie svarbias reformas, kurios leis iš naujo apibrėžti švietimą kintančioje kasdienybėje.

„Yale-NUS“ yra laisvųjų menų koledžas Singapūre, įkurtas 2011 m. bendradarbiaujant Nacionaliniam Singapūro (NUS) ir Jeilio universitetams. Tai pirmasis laisvųjų menų koledžas Singapūre ir vienas iš nedaugelio Azijoje. Šių metų spalio 12 d. iškilmingai atidarytas koledžo miestelis. Pasak Šanchajaus Jiao Tongo universiteto prezidento, profesoriaus Zhang Jie, šis atidarymas yra svarbus įvykis NUS bei Jeilio universitetams – sukurtas pasaulinės klasės laisvųjų menų koledžas Singapūre.