Šiandienos diskusijoje – apie IQ svarbą universitete

Lietuvos psichologijos studentų asociacijos filialas Kaune, vienijantis Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) psichologijos studentus bei psichologija besidominčius žmones (LiPSA VDU) kviečia į diskusiją „Ar mokymuisi universitete būtinas koks nors minimalus IQ?“, kurioje dalyvauja Visvaldas Legkauskas ir Jonas Ruškus. Renginys vyks spalio 24 dieną (pirmadienį), 18 val. VDU daugiafunkciniame mokslo ir studijų centre (Putvinskio g. 23, 103 aud.).

Doc. dr. Visvaldas Legkauskas yra socialinių mokslų daktaras, VDU Psichologijos katedros docentas. Psichologijos magistro laipsnius įgijęs Kembridžo universitete (Anglija) ir Vytauto Didžiojo universitete. Stažavosi Kreitono (1995) ir Fordhamo (1996) universitetuose (JAV). Knygų „Psichologijos įvadas“ (2001), „Socialinė psichologija“ (2008), „Savimonė psichologo požiūriu“ (2009), „Vaiko ir paauglio psichologija“ (2013) autorius. Specializuojasi socialinės psichologijos srityje.

Profesorius Jonas Ruškus yra socialinių mokslų daktaras, VDU Socialinio darbo katedros profesorius. Šiaulių universitete įgijęs specialiojo pedagogo kvalifikaciją, ketverius metus dirbo ir gyveno Prancūzijos Arkos (pranc. L‘Arche) bendruomenėje kartu su negalią turinčiais žmonėmis. Compiègne technologijos universitete (Prancūzija) baigė Žmogaus ir Technologijos mokslų D. E. A. (Diplome d’Études Approfondies, atitikmuo mokslinės magistrantūros studijoms) pirmuosius trečiosios pakopos studijų metus, jam suteiktas Komunikacijos ir apsaugos magistro laipsnis. 2014 m. profesorius yra išrinktas į Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komitetą.

Renginio paskyra socialiniame tinkle „Facebook“