Šiandien – vieša paskaita apie Lietuvos saugumo problemas ir tarptautinę patirtį

Šiandien, 14 val. VDU Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28–205) vyks vieša paskaita-diskusija „Lietuvos saugumo problemos bei patirtis tarptautinėse operacijose“, kurios metu pranešimus skaitys Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos bei Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų atstovai.

Paskaitos metu LR Krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos ir planavimo departamento Gynybos politikos skyriaus vedėjas Daivis Petraitis skaitys pranešimą „Lietuva ir jos gynyba nuo 1990-2012 m.“. Svečias apžvelgs kaip pasikeitė Lietuvos saugumas šaliai tapus NATO nare ir su kokiais saugumo iššūkiais Lietuva susidurs ateityje.

Lietuvos Karinių oro pajėgų vadas, generolas, majoras Edvardas Mažeikis bei Lietuvos Karinių oro pajėgu štabo viršininkas pulkininkas Antanas Jucius supažindins universiteto bendruomenę su Lietuvos karinių oro pajėgų veikla, misijomis, dalyvavimu tarptautinėse operacijose, aptars bendradarbiavimą, ryšių palaikymą su kitų valstybių karinėmis oro pajėgomis.

Šia paskaita siekiama pagilinti žinias apie Lietuvos saugumą, susiduriamas problemas bei iš arčiau supažindinti su Lietuvos Karinių oro pajėgų vykdoma veikla. Šiais metais Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos mini 20 metų sukaktį.

Šis VDU Akademinio politologų klubo renginys yra Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto organizuojamų „PMDF dienų“ dalis.

Paskaitos plakatas