Universitete – įspūdingi „Tyrėjų nakties“ renginiai

Rugsėjo 25 d. universitete vyksta nemokami „Tyrėjų nakties“ renginiai, kuriuose mokslininkai kviečia dalyvauti visuomenę – prisijungti prie stulbinančių eksperimentų ir įtraukiančių simuliacijų, susipažinti su naujausiomis technologijomis, dalyvauti audringose diskusijose, plėsti akiratį parodose ir ekskursijose.

„Tyrėjų nakties“ proga duris atvėrė ir įspūdingus rezultatus demonstruoja VDU laboratorijos bei kitos eksperimentų erdvės Informatikos, Gamtos mokslų ir kituose fakultetuose. Tarp interaktyvių užsiėmimų – neįtikėtinų robotų galimybių ir vis tikroviškesnės virtualios realybės pristatymai, darbas su naujausiomis technologijomis biologijos laboratorijose, oro taršos matavimas miestuose ir atskiruose mikrorajonuose.

Keturi renginiai skirti robotams ir virtualiai realybei – interaktyviuose užsiėmimuose ir demonstracijose pamatysite kaip veikia robotai, ką jie gali sukonstruoti, kaip juos to išmokyti, kaip veikia išplėstinė ir virtuali realybė. Renginiai vyksta 10-14 val. ir 18-21 val. Informatikos fakultete (Vileikos g. 8) ir VDU didžiosios salės fojė (S. Daukanto g. 28). Plačiau – programoje.

Programoje numatyta ir mokslinę pažangą įvairiose srityse aptariančių diskusijų su VDU dėstytojais ir mokslininkais. Doc. dr. A. Vidugirienė ir doc. dr. A. Saudargienė 19 val. kavinėje „Vero Cafe @ VDU“ (S. Daukanto g. 28) diskutuos apie projektą „Human Brain“, kuris siekia sukurti kompiuterį, veikiantį tokiu pačiu principu, kaip ir žmogaus smegenys. Kada galėsime perjungti TV kanalus mintimis? Ar galima perskaityti mintis, emocijas? O sukurti dirbtines smegenis?.. Šiuos ir kitus klausimus aptars mokslininkės.

Kitose „Tyrėjų nakties“ diskusijose lauks ne mažiau intriguojantys pokalbiai apie politikų veiklą mokslininkų akimis, kenksmingą aplinkos poveikį žmogui, mokslinių tyrimų atradimus apie vadovavimo efektyvumą ir t. t.

VDU organizuojami „Tyrėjų nakties“ renginiai

Apie „Tyrėjų naktį“