Seminare – transnacionalizmo raiškos tyrimų apžvalga

Spalio 28 dieną VDU Socialinės antropologijos centras kvietė į seminarą „Transnacionalizmo raiška etninėse ir trans-etninėse bendruomenėse: lauko tyrimų apžvalga“.

Tarp seminaro pranešimuose nagrinėjamų temų – lietuvių imigrantai Čikagoje, rusakalbiai Klaipėdoje, žmogaus psichologinių savybių reikšmė emigracijoje, Londono lietuviai, Visaginas, nacionalinis identitetas Šalčininkuose bei Punske ir t. t.

Pranešimus skaitė VDU Socialinės antropologijos centro vadovas prof. Vytis Čiubrinskas, prof. habil. dr. Meilutė Taljūnaitė (Lietuvos socialinių tyrimų centras, LSTC), dr. Rasa Markšaitytė (VDU), doc. dr. Jolanta Kuznecovienė (VDU),  dr. Liutauras Labanauskas (LSTC), dr. Darius Daukšas (Lietuvos istorijos institutas).

Seminaras organizuotas vykdant Lietuvos mokslo tarybos finansuojamą projektą „Globalizacijos (transnacionalizmo) poveikis valstybinio ir tautinio tapatumo fragmentacijai“. Sut. Nr. VAT 41/2012. Projektą vykdo Vytauto Didžiojo universiteto Socialinės antropologijos centras, Lietuvos Socialinių tyrimų centras, Lietuvos istorijos institutas.

Daugiau informacijos teikia doc. dr. Jolanta Kuznecovienė (j.kuznecoviene@smf.vdu.lt).

Seminaro programa