Seminare aptars aktualios pilietinės visuomenės tyrimų problemas

Balandžio 26 d., ketvirtadienį, 14 val. Socialinių mokslų fakulteto Socialinių tyrimų centras kviečia į VDU mokslo klasterio „Pilietiškumas ir tapatumas šiuolaikinėje visuomenėje“ teminį metodologinį seminarą – diskusiją „Aktualios pilietinės visuomenės tyrimų problemos“, kuri vyks Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25, III a.).

Seminaro metu bus siekiama diskutuoti aktualiausiais pilietinės visuomenės tyrimų klausimais, pristatyti teorinius ir metodologinius pilietinės visuomenės tyrimų iššūkius, taip pat pasidalinti naujausiais tyrimų duomenimis ir aptarti originaliausių tyrimų perspektyvas.

Seminare dalyviai Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentė dr. Ainė Ramonaitė ir Lietuvos istorijos instituto istorikas dr. Vilius Ivanauskas savo pranešimus pristatys, remdamiesi mokslinio tyrimo projekto „Sąjūdžio fenomenas: pilietinio judėjimo tinklaveikos studija“ rezultatais.

VDU Sociologijos katedros docentė dr. Jūratė Imbrasaitė diskutuos  apie pilietinės veiklos praktikas ir piliečio sampratą Lietuvoje. Socialinių tyrimų centro tyrėjai Dainius Genys ir Jurga Bučaitė-Vilkė pristatys teorinį pilietinės visuomenės tyrinėjimų diskursą.

Seminare kviečiami dalyvauti visi norintys ir besidomintys aktualiomis pilietinės visuomenės tyrimų problemomis ir metodologiniais iššūkiais.

Daugiau informacijos teikia Jurga Bučaitė-Vilkė, el.p.  j.bucaite@smf.vdu.lt arba Dainius Genys, el.p. d.genys@smf.vdu.lt.

Seminaro programą galite rasti čia.