Seminare – apie muzikos festivalį „Martisor“ Moldovoje

895

Gegužės 16 d., ketvirtadienį, 18 val. VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52–309) vyko Socialinės antropologijos centro seminaras, kurio metu dr. Ludmila Cojocaru iš Moldovos universiteto kalbėjo apie tradicijos, meno ir politikos sankirtą festivalyje „Martisor“.

Seminare „Muzikos festivalis „Martisor“ Moldovoje: tarp tradicijos, meno ir politikos“ dr. L. Cojocaru aptarė liaudies tradiciją švęsti pavasario pradžią ir šios šventės politinę reikšmę nacionaliniuose projektuose Moldovoje (1989–2009 m.).

Mokslininkė tyrinėja simbolines alegorijas tarp gamtos atgimimo šventės, tautosakoje vadinamos „martisor“, ir nacionalinio identiteto atkūrimo. Šios alegorijos atsispindi tarptautiniame muzikos festivalyje „Martisor“. Festivalį pradėta rengti 1966-aisiais; nuo tada jis tapo gerai žinomas keletui kartų, kurios dabar tiesiogiai susieja tautosakos tradiciją su festivaliu. Tačiau, dėl simbolinių alegorijų tarp gamtos atgimimo šventės ir Moldovos tautos atkūrimo pasitelkiant sovietines kultūrinių renginių organizavimo strategijas post-sovietiniame laikotarpyje, į šį renginį imta žiūrėti dviprasmiškai, smarkiai pakito jo koncepcija ir turinys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.