Seminare – apie antropologinių tyrimų kontekstus Šiaurės Indijoje

Balandžio 7 d., ketvirtadienį, 18 val.  K. Donelaičio g. 52–309 vyks antrasis Socialinės antropologijos centro organizuojamas pavasario semestro seminaras, kuriame pranešimą „Patiriant kitoniškumą: antropologinių tyrimų horizontai Šiaurės Indijoje“ skaitys Socialinės antropologijos centro vadovas ir Sociologijos katedros profesorius Vytis Čiubrinskas.

Dėstydamas ir stažuodamasis Delio universitete pagal Erasmus Mundus programą seminaro pranešėjas pasinaudojo proga šiek tiek patirti vietinio indų gyvenimo kasdienybės. Šis specifinis, teorijomis ir empiriniais tyrimais neparemtas seminaras yra bandymas pasidalinti gausia vizualine medžiaga apie galimus antropologinių lauko tyrimų kontekstus Šiaurės Indijos Pendžiabo, Radžiastano, Harijanos ir Utah Pradeš valstijose. Vaduojantis iš postkolonijinio orientalizmo stereotipų apie „šventas karves“ ir „dvasingumą“ atkreipiamas dėmesys į vietinių gyvenimo būdo konfigūracijas: komunalizmą (bendruomeniškumą), gyvenimą „priskirtinėse“ sociokultūrinėse nišose, viešos – privačios erdvės santykį, tvarką ir nesuteptumą, giminystę ir vedybas.

Išsamesnė informacija teikiama el. pašto adresu r.petkeviciute@smf.vdu.lt