Selemono Paltanavičiaus seminare – apie Lietuvos biologinę įvairovę

1465

Kovo 26 d., šeštadienį, 12 val. VDU Kauno botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6) vyks ketvirtasis aplinkosauginio švietimo seminaras. Jo metu LR Aplinkos ministerijos Biologinės įvairovės skyriaus vedėjas Selemonas Paltanavičius kalbės apie Lietuvos biologinę įvairovę, jos kitimą, apsaugos problemas bei perspektyvas Lietuvoje.

„Pastaruoju metu visuomenės susidomėjimas aplinkosaugos temomis didėja. Tačiau visuomenei sudėtingesnės ir kontraversiškos temos tikrai ne visada yra pateikiamos kompetentingų aplinkos apsaugos ir gamtos mokslų specialistų – netikri pranašai eskaluoja vartotojiškos visuomenės mitus ir diskredituoja ekologinio sąmoningumo idėjas. Šio seminaro ciklo išskirtinumas yra informacijos kokybė – aktualios aplinkosauginio švietimo temos visuomenei yra pateikiamos aukščiausios kvalifikacijos specialistų, nagrinėjamos ne tik vietiniu mastu – lektoriai yra iškilūs Lietuvos ir pasaulio veikėjai – mokslininkai (profesoriai B. Galdikas, R. Juknys, G. Motuza, S. Oleninas), aplinkosaugos specialistai (A. Alijošiūtė, S. Paltanavičius ir kt.), politikai (europarlamentarė R. Morkūnaitė ir kiti). Todėl nenustebkite, kad kai kurie populiarūs mitai apie aplinką bus paneigti“, – teigė VDU Kauno botanikos sodo direktorė prof. Vida Mildažienė.

Žinomas knygų apie gamtą autorius, Lietuvos rašytojų sąjungos narys Selemonas Paltanavičius seminare „Lietuvos biologinė įvairovė – vertybės, apsauga, perspektyvos“ kalbės apie Lietuvos biologinės įvairovės kitimą, tyrimo metodus, problemų sprendimo būdus. Taip pat bus apžvelgiamos biologinės įvairovės perspektyvos Lietuvoje bei bandoma patarti, kaip galima prisidėti norint saugoti gamtinę aplinką bei biologinę įvairovę. Kviečiame šį seminarą žiūrėti tiesiogiai interneto svetainėje www.live.tvdu.lt/zaliasisaleksotas.

Šis seminaras yra jau ketvirtasis iš planuojamų dvylikos seminarų ciklo „Aš ir aplinka“. Kovo 19 d. VDU Botanikos sode vyko trečioji šio seminarų ciklo paskaita „Aplinkos kokybės klausimai ir visuomenės dalyvavimas jų sprendimuose Europos Parlamento darbotvarkėje“. Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė aptarė EP Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto aktualijas, Europos Parlamente svarstytus ir svarstomus klausimus apie aplinkos kokybę bei visuomenės sveikatą.

Šios bei kitų buvusių seminarų ciklo „Aš ir aplinka“ paskaitų įrašus galite rasti adresu http://www.live.tvdu.lt/zaliasisaleksotas. Norintieji gali pasiklausyti radijo ar televizijos laidų, susijusių su aplinkos apsauga.

12 seminarų ciklo tvarkaraštį galite rasti paspaudę šią nuorodą. Daugiau informacijos galite rasti adresu www.zaliasisaleksotas.lt.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.