Seimo narys Jonas Šimėnas VDU skaitys paskaitą apie aplinkosaugą

Balandžio 18 d., pirmadienį, 11 val. 15 min., VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–202) vyks Seimo nario Jono Šimėno paskaita „Aplinkos apsaugos politikos pamatas – darnus vystymasis“.

Lietuvos Respublikos Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas, Nepriklausomybės akto signataras Jonas Šimėnas universitete skaitys paskaitą apie darnaus vystymosi svarbą ir galimybes, remdamasis faktais ir savo ilgamete patirtimi. Paskaitoje svečias mėgins pateikti pozicijas ir argumentus kaip kompromisą siekiant išsaugoti aplinką, užtikrinant dabarties ir ateities kartoms tenkinti poreikius bei priimant globalizacijos iššūkius.

J. Šimėnas dalyvavo Jungtinių tautų konferencijoje Rio de Žaneire 1992 metais, kuomet buvo patvirtinta „Darbotvarkė XXI-ajam amžiui“. Šios kadencijos Seime jis yra vienas iš vadovų kuriant ir formuojant šalies aplinkosaugos politiką. Seimo narys, kurio visas gyvenimas susijęs su gamta, atkreipia dėmesį į rūpinimąsi ne tik aplinkos, kraštovaizdžio, floros ir faunos, bet ir paties žmogaus, išsaugojimu. Jonas Šimėnas patirtį sukaupė tiek dalyvaudamas įvairiose ekspedicijose kalnuose, jūroje bei Lietuvoje, tiek prisidėdamas prie svarbių dokumentų rengimo ir priėmimo, kalbėdamas konferencijose ir seminaruose.