Saugumas, bendradarbiavimas ir tapatybė Š. Europoje

Sausio 29 d. LR Suomijos ambasadoje (K. Kalinausko g. 24, Vilnius) vyko antroji tarptautinė konferencija „Saugumas, bendradarbiavimas ir tapatybė Šiaurės Europoje“, kurią organizavo Vytauto Didžiojo universitetas, Suomijos, Švedijos ir Norvegijos ambasados Lietuvoje ir Šiaurės Ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Didelio susidomėjimo sulaukusiame renginyje, kurį atidarė Suomijos ambasadorius Lietuvoje, J. E. Harri Mäki-Reinikka bei VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. dr. Šarūnas Liekis, dalyvavo ir pranešimus skaitė politikai, akademikai ir ekspertai iš Lietuvos bei Šiaurės Europos šalių.

Tarp atvykusiųjų – Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas (Lietuva), Švedijos Parlamento narys Pyry Niemi (Švedija), Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius (Lietuva), J. E. ambasadorius, Šiaurės šalių bendradarbiavimo sekretoriato vadovas Kari Kahiluoto (Suomija), opozicijos lyderis, Lietuvos Parlamento narys Andrius Kubilius (Lietuva), Norvegijos delegacijos Šiaurės Taryboje vadovo pavaduotojas Michael Tetzschner (Norvegija), Norvegijos Tarptautinių santykių instituto profesorius Jakub M. Godzimirski (Norvegija), LR Užsienio reikalų ministerijos viceministras Raimundas Karoblis (Lietuva), J. E. Ambasadorius, buvęs Suomijos Prezidento patarėjas Alpo Rusi (Suomija), LR Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius dr. Vaidotas Urbelis (Lietuva), Švedijos gynybos tyrimų agentūros Saugumo politikos analitikas dr. Johan Eellend (Švedija), Garbės ministras, nepriklausomas konsultantas Jan-Erik Enestam (Suomija) ir Europos Parlamento Pirmininko patarėjas išorės politikos klausimais Arnoldas Pranckevičius (Lietuva).

Konferencijos pranešėjų diskusijas vedė VDU Viešojo administravimo katedros vedėjas prof. dr. Mindaugas Jurkynas ir VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. dr. Šarūnas Liekis. Renginio metu buvo diskutuojama saugumo iššūkių, tapatybės ir bendradarbiavimo Šiaurės Europos regione klausimais.  Konferenciją užbaigė VDU Muzikos Akademijos studentų akordeonistų Tautvydo Jurkšos ir Audriaus Daučiansko muzikinis pasirodymas.