Rytoj – Tarptautinis Baltarusijos tyrinėtojų kongresas

Lietuvos ir Baltarusijos organizacijos, vadovaujamos Vytauto Didžiojo universiteto ir instituto „Politinė sfera“ (Baltarusija), kviečia dalyvauti antrajame Tarptautiniame Baltarusijos tyrinėtojų kongrese, kuris vyks Kaune rugsėjo 28–30 dienomis.

Renginio atidarymas vyks rugsėjo 28 d., penktadienį, 10 val., „Park Inn“ konferencijų salėje. Atidaryme dalyvaus kongreso organizacinio komiteto nariai, Kauno miesto savivaldybės, LR Užsienio reikalų ministerijos, diplomatinio korpuso, Vytauto Didžiojo universiteto atstovai.

VDU Istorijos katedros docentas Rūstis Kamuntavičius džiaugėsi, kad šiemet kongresas dar labiau išsiplėtė ir sulaukė dar didesnio Baltarusijos mokslininkų ir intelektualų dėmesio: „Kongreso metu pranešimus skaitys daugiau nei 300 pranešėjų iš Baltarusijos, Lietuvos, Lenkijos, Rusijos ir kitų Europos šalių. Iš viso bus 20 sekcijų ir keli plenariniai posėdžiai, kuriuose bus diskutuojama Baltarusijos ir viso Vidurio-Rytų Europos regiono istorijos, politikos, ekonomikos, kultūros ir kitomis temomis“, – sakė istorikas.

Kongrese pranešimus skaitys žinomi pasaulio mokslininkai, tarp kurių buvo ir Vytauto Didžiojo universiteto atstovai: VDU profesorius ir Senato pirmininkas Zigmantas Kiaupa, VDU Istorijos katedros docentė, mokslų daktarė Vaida Kamuntavičienė, dokt. Giedrius Česnakas, dr. Kristina Juraitė, dr. Dainius Genys ir kt.

Pirmosios dienos plenariniuose posėdžiuose pranešėjai iš Lenkijos, Rusijos, Lietuvos ir Vengrijos kalbės apie Baltarusijos valstiečių modernizaciją, Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę XVIII a., Rusijos imperijos istoriografiją, Vilnių lenkų istorinėje atmintyje ir pilietinę visuomenę pokomunistinėje Europoje.

Plenariniai posėdžiai bus tiesiogiai transliuojami internetu

Daugiau informacijos apie Kongresą rasite kongreso svetainėje.

Kongreso programa

Daugiau informacijos