Rusijos informacinė agresija. Kaip konstruojama realybė

Lapkričio 2 d., pirmadienį, 15.15 val., VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44-203) universiteto bendruomenei ir jos svečiams paskaitą skaitys NATO Strateginės komunikacijos kompetencijos centro (NATO STRATCOM COE) direktorius Jānis Sārts.

Paskaitos tema – „Svarbus pokalbis apie realybę: Rusijos informacinė agresija. Kaip konstruojama realybė mūsų protuose?“. Paskaita bus skaitoma anglų kalba.

Renginio tema yra itin svarbi dėl šiuo metu Rusijos vykdomo informacinio karo prieš NATO valstybes nares, ypač prieš Baltijos šalis. Rusija bando sukurti naują „realybę“. Kaip galime atskirti faktus nuo fikcijos ir kokius saugumo elementus NATO turi parengusi prieš šį naujo tipo karą?

„Šis vizitas rodo, kad NATO Strateginės komunikacijos kompetencijos centrui yra svarbus bendradarbiavimas su akademiniais partneriais Lietuvoje. VDU gali būti tokiu partneriu dėl čia atliekamų viešosios erdvės tyrimų. Jānis Sārts paskaitos tema yra itin aktuali, nes atvirai sakant, dėl daugybės informacinių kanalų visuomenė yra vis labiau netikra dėl to, kas yra realu, kokioje aplinkoje ji gyvena, o nedraugiškos valstybės gali tokio tipo silpnybėmis pasinaudoti. Privalome suprasti, kaip sukuriama tai, ką mes žinome, ir kaip netapti sklindančios propagandos aukomis“, – temos aktualumą paaiškino VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto prodekanas dr. Giedrius Česnakas.

Rugsėjo 22 d. Vytauto Didžiojo universitetas ir NATO STRATCOM COE pasirašė bendradarbiavimo susitarimą. NATO STRATCOM COE direktoriaus Jānis Sārts paskaita Vytauto Didžiojo universitete ir susitikimas su tyrėjais rengiamas siekiant gilinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.

NATO STRATCOM COE įkurtas Rygoje (Latvijoje), siekiant gerinti strateginės komunikacijos pajėgumus NATO. Centro misija yra prisidėti prie Aljanso komunikacijos proceso, siekiant užtikrinti, kad būtų komunikuojama tinkamai, laiku, geriausiomis pasirinktomis formomis, atsižvelgiant į procesus, tikslus ir misijas.

NATO STRATCOM COE teikia analizę, patarimus ir praktinę paramą Aljansui, kuria programas ir prisideda prie doktrinos vystymo, atlieka tyrimus ir eksperimentus, siekiant rasti praktinius sprendimus egzistuojantiems iššūkiams. NATO STRATCOM COE stiprybė yra tarptautinis ir tarpsektorinis bendradarbiavimas tarp pilietinio, karinio, privataus sektoriaus ir akademijos atstovų, kurie dirba drauge, kurdami moderniausias technologijas ir virtualius analizės įrankius, tyrimams ir sprendimų priėmimui.