Rugsėjį prasidės renginiai VDU atkūrimo 25-mečiui

Rugsėjo 2 d., pirmadienį, Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks kasmetinė mokslo metų pradžios šventė, kuri šiemet ypatinga – VDU pradeda jubiliejinius 25-uosius mokslo metus (nuo atkūrimo 1989 metais). Šiai universiteto sukakčiai skirti renginiai vyks ištisus metus.

„Prieš ketvirtį amžiaus atkurtas VDU – idėjų paieškų ir brandinimo laboratorija, kurioje permąstomi, išbandomi ateities scenarijai. Tai erdvė, kurioje svajojama ir siekiama kurti. Kviečiame tiek universiteto bendruomenės narius, tiek miesto gyventojus ir visus, prisidėjusius prie VDU atkūrimo, drauge pažymėti šią džiaugsmingą sukaktį“, – sakė universiteto rektorius prof. Zigmas Lydeka.

VDU mokslo metų pradžios šventė rugsėjo 2-ąją prasidės šv. Mišiomis, kurios vyks 12 val. Kauno šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje (Vilniaus g. 1). Mišiose dalyvaus miesto aukštųjų mokyklų studentai, dėstytojai ir darbuotojai. Vėliau, 14 val., VDU bendruomenė linksmai įsiamžins bendroje nuotraukoje prie Vytauto Didžiojo paminklo, o po smagios fotosesijos lauks Kauno miesto mero sveikinimas ir iškilminga studentų, dėstytojų bei darbuotojų eisena. 14.20 val. šventę vainikuos tradicinė programa VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28), kurioje – pirmakursių priesaika, rektoriaus sveikinimas ir didelis šventinis Rugsėjo 1-osios tortas.

Mokslo metų pradžios šventė pradės atkurtojo VDU 25-mečio sukakčiai skirtų renginių ciklą. Programoje numatyta seminarų, diskusijų, koncertų bei kitokių renginių.

„25-mečio proga ne kartą kviesime susiburti. Kultūriniuose ir akademiniuose renginiuose laukiama ne tik universiteto bendruomenė, bet ir visi, besijaučiantys jos dalimi. Atsigręžkime ir peržvelkime nueitą kelią, tačiau nepamirškime kurti ateities universitetą. Tokį universitetą, kuriame augtų ir skleistųsi vis naujos VDU kartos – laisvos savo dvasia asmenybės, šalies ir pasaulio piliečiai“, – universiteto sukakties proga sakė rektorius Z. Lydeka.