Rokas Zubovas: „Visa mano veikla – laisvalaikis“

Nuo rudens semestro prie VDU Muzikos akademijos Fortepijono katedros vairo stoja pianistas Rokas Zubovas – Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatas, didelę dalį savo muzikinės ir šviečiamosios veiklos paskyręs savo prosenelio, garsiausio visų laikų lietuvių kompozitoriaus M.K.Čiurlionio kūrybai, su savo parengtais koncertais-paskaitomis aplankęs daugelį JAV, Kanados miestų, gastroliavęs Italijoje, Prancūzijoje, Argentinoje, Norvegijoje, Rusijoje ir kitose šalyse. Kaip solistas, įvairių kamerinių ansamblių bei fortepijoninio dueto „Duo Zubovas“ narys, R. Zubovas koncertavo įvairiose Europos bei Šiaurės ir Pietų Amerikos šalyse.

Jūsų giminės istorija – išskirtinė. Savo veikla puoselėjate savo prosenelio M.K.Čiurlionio kultūrinį palikimą. Kiek įtakos Jūsų pasirinkimui eiti muzikanto keliu turėjo Jūsų giminės šaknys? Ar neturėjote svajonių rinktis ką nors kita?
Man giminės istorija – labai brangus turtas, įkvepiantis ir kartais sudrausminantis, bet jis nėra išskirtinis muzikanto kelio pasirinkime, kadangi už kiekvieno muzikanto kelią pasirinkusio vaiko slypi šeima. O, kiek žinau, visi vaikai turi įvairiausių svajonių. Netrūko jų ir mano vaikystėje – kartais norėjau per naktį paaugti 20 cm, kad galėčiau būti krepšininku. Kitais kartais norėjau būti indėnu, architektu, futbolininku ir pan.
Aktyviai dalyvaujate muzikiniame gyvenime, organizuojate renginius, rašote straipsnius. Esate Lietuvos muzikinio gyvenimo sūkuryje. Jei turėtumėte resursų ir galimybių – ką patobulintumėte ar pakeistumėte Lietuvos kultūriniame gyvenime?
Labai nemėgstu žmonių, kurie turi lengvus atsakymus į sudėtingus klausimus. Šis klausimas –vienas pačių sudėtingiausių, kadangi čia susipina daug įvairiausių gijų: švietimas, ekonomika, palikimas, ateitis, įstatymai, asmeninės žmonių savybės ir t.t. Stengiuosi sąžiningai ir atsakingai dirbti savo darbą. Jei mano pastangos bent vienam žmogui pašviesina dieną, manau, labai pasisekė pagerinti situaciją.
Pradedate vadovauti VDU Muzikos akademijos Fortepijono katedrai. Gal jau turite idėjų, minčių, kurias norisi kuo greičiau įgyvendinti?
Pradedu darbą nusiteikęs, kad tai ilgalaikis procesas. Man labai patinka tai, ką skaitau apie VDU, bet matau ir skaitau tai kol kas iš šalies. Todėl kalbėti apie kokius nors keitimus būtų mažų mažiausiai netaktiška.
Koks esate studentams? Griežtas ir reiklus? Atlaidus ir su polėkiu? Rūpestingas, vedantis už rankos?
Reikėtų paklausti studentų. Aš galvoju, kad kiekvienam studentui esu šiek tiek kitoks, bet kaip yra iš tiesų – tik jie težino.
Muzika yra Jūsų darbas. O ką veikiate laisvalaikiu?
Jei laisvalaikiu vadinama veikla, kurią ir norisi veikti, tai beveik viskas, ką veikiu, man yra laisvalaikis.
Kaip manote, kokios asmeninės savybės labiausiai praverčia žmogui, pasirinkusiam muzikanto kelią?
Baimės neturėjimas ir kurtumas plojimams.

Dėkojame už interviu! Kalbėjosi Laura Barzdaitienė.