Renginių ciklas – ispanistei prof. B. Ciplijauskaitei

Rugsėjo 25 d. prasideda renginių ciklas „Įėjusi į pasaulio kultūros istoriją“, skirtas lietuvių išeivijos veikėjai, ispanų ir lietuvių literatūros tyrinėtojai, vertėjai, mecenatei profesorei Birutei Ciplijauskaitei. Renginių ciklą organizuoja Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas bei VDU Užsienio kalbų institutas.

Šį rudenį sukanka 20 metų nuo tada, kai buvo įsteigta vardinė profesorės B. Ciplijauskaitės stipendija VDU studentams, besimokantiems ispanų kalbos – literatūrologė nuo 1994-ųjų savo lėšomis kasmet siunčia po vieną VDU studentą į Saragosos universiteto organizuojamus ispanų kalbos kursus. Kaip teigė M. de Cervanteso klubo prezidentė Vigilija Žiūraitė, renginių ciklo idėja šiai sukakčiai paminėti gimė siekiant išreikšti padėką profesorei bei supažindinti universiteto bendruomenę su garsios lietuvių išeivijos akademikės darbais. Pasak istorikės Danutės Vailionytės, ši mokslininkė yra žinoma visame pasaulyje ir įėjo į pasaulio kultūros istoriją.

Ciklo atidarymo renginys, įvyksiantis rugsėjo 25 d., ketvirtadienį, 18 val., VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52–211), bus skirtas pažinčiai su profesorės gyvenimo istorija ir darbais. Prisiminimais apie B. Ciplijauskaitę dalinsis vertėjas ir dėstytojas Bronius Dovydaitis, įspūdžius iš vasaros kursų Ispanijoje pasakos stipendijos laureatės. Apsilankys ir garbingi svečiai – Ispanijos karalystės ambasados Lietuvoje atstovai bei ambasadoriaus vertėja Rasa Petkevičiūtė, kuri buvo pirmoji prof. B. Ciplijauskaitės stipendijos laimėtoja 1994 m. VDU bibliotekos direktorės pavaduotoja Norita Zinkevičienė pristatys B. Ciplijauskaitės knygų kolekciją, kurią mecenatė padovanojo universitetui.

Kitų ciklo renginių atramomis pasirinktos trys svarbiausios B. Ciplijauskaitės intelektualinio gyvenimo ir akademinės veiklos sritys: lietuvių ir ispanų literatūros tyrinėjimai bei vertimai. Spalio mėnesį pranešimą apie intelektualinę profesorės biografiją, jos kontekstines sąsajas skaitys ir su studentais diskutuos Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyriaus doktorantė Akvilė Šimėnienė, tyrinėjanti B. Ciplijauskaitės akademinę veiklą.

Lapkritį į VDU atvyks Vilniaus universiteto Užsienio kalbų instituto docentė Carmen Caro Dugo, kuri pristatys Kristijono Donelaičio epinės poemos „Metai“ vertimą į ispanų kalbą bei studentams plačiau papasakos apie ispanų kalbos vertėjo darbą.

Renginių ciklą lapkričio pabaigoje vainikuos iškilmingas profesorės B. Ciplijauskaitės vardo ispanų kalbos ir kultūros auditorijos atidarymas.

Renginio plakatas