Rektoriaus vizitas Taivane ir Japonijoje buvo sėkmingas

1951

Balandžio 3 d. baigėsi VDU rektoriaus prof. Zigmo Lydekos vizitas Rytų Azijoje. Jo metu rektorius aplankė universitetus dviejose šalyse: Taivane (Kinijos Respublikoje) ir Japonijoje.

Kovo 27 d. įvyko susitikimas su Nacionalinio Zhengzhi universiteto (Taipėjus) valdžia. Su šiuo universitetu VDU jau sieja tamprūs ryšiai. Universitetai vykdo ne tik studentų mainus (šiuo metu NCCU studijuoja 3 VDU studentai, o Kaune – viena studentė iš Taipėjaus), bet ir keičiasi dėstytojais, kartu vykdo Taivano centro veiklas. Derybų metu buvo paliesti klausimai dėl Taivano centro plėtros, kinų kalbos dėstytojų, aktyvesnio taivaniečių studentų pritraukimo į Kauną.

Kovo 30 d. prof. Z. Lydeka su delegacija lankėsi Tokijo užsienio kalbų universitete (TUFS), kur susitiko su rektoriumi prof. Hirotaka Tateishi. Tai – vienas iš 4 Azijos universitetų, siūlantis lietuvių kalbos studijas. Susitikimo metu buvo pabrėžtas universitetų bendradarbiavimas padedant vienas kitam plėtoti atitinkamas regionines studijas. Buvo užsiminta apie TUFS ketinimus prie VDU įsteigti globalinį Japonijos biurą (angl. Global Japan Office), kuris labai sustiprintų Japonijos studijas Kaune. Besikuriančiam lituanistikos centrui Tokijuje ir lietuvių kalbos dėstytojai dr. Eiko Sakurai įteikta dovana: knygų apie Lietuvą ir lietuvių kalbos vadovėlių kolekcija.

11055346_781279725288062_3352218997505489079_o

Kovo 31 d. VDU delegacija susitiko su Šiova mergaičių universiteto rektore prof. Mariko Bando, su kuria aptarė abiejų universitetų studenčių mainų galimybes. Pokalbyje dalyvavo ir ilgalaikė Azijos studijų centro draugė, prof. Sonoko Shima. Susitikimo metu buvo išsakytas abipusis noras pasirašyti bendradarbiavimo sutartis.

Laimingo atsitiktinumo dėka kaip tik vizito savaitę Japonijoje žydėjo sakuros. „Jos žydi labai trumpai ir kiekvienais metais gana skirtingu laiku, – sakė rektorių priėmusi prof. M. Bando, – todėl ištaikyti vizitą per pačią žydėjimo kulminaciją yra beveik neįmanoma. Labai simboliška, kad VDU rektorius vieši Japonijoje pačiu gražiausiu metu, ir tikimės, kad santykiai tarp universitetų ateityje sužydės taip pat gražiai”.

1597033_781290495286985_7942910125995630616_o

Balandžio 3 d. rektorius senojoje Japonijos sostinėje Kiote aplankė naujausią VDU partnerį – Došišia universitetą, kuris sužavėjo puikiu studentų miesteliu, senoviniais pastatais ir jaukia atmosfera. Šįmet iš VDU į šį universitetą mainų studijoms važiuoja pirmoji studentė. Rektorius prof. Koji Murata išreiškė viltį, kad VDU studijoms rinksis ir Došišia universiteto studentai, bei pareiškė norą apsilankyti Kaune.

„VDU rektoriaus vizitas Taivane ir Japonijoje – labai svarbus žingsnis vystant mūsų Rytų Azijos studijas, – teigė rektorių vizito metu lydėjęs Azijos studijų centro vadovas dr. Aurelijus Zykas. – Tai tarsi simboliškas patvirtinimas, kad Vytauto Didžiojo universitetui yra svarbūs partneriai Rytų Azijoje, parodo mūsų prioritetus. Su kai kuriais universitetais derybos vyksta jau kelerius metus, todėl tikiuosi, kad prof. Z. Lydekos apsilankymas paspartins kai kurių sprendimų priėmimą.”

Vizito metu rektorius taip pat susitiko su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Tokijuje p. Egidijumi Meilūnu, diplomatais, „Japan-Lithuania Exchange Centre“ (JLEC) vadovu p. Kenjiro Tamaki, bendravo su VDU studentais NCCU bei Osakos universitetuose, kurie aprodė Taipėjaus ir Kioto įžymybes.