Rektorato posėdyje – sutartys ir padėka universitetui

2764

Gegužės 20 d., trečiadienį, VDU rektorato posėdyje universiteto rektorius prof. Zigmas Lydeka pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos DJ asociacija (LDJA) ir Lietuvos filatelistų sąjunga (LFS). Lietuvos žmonių su negalia sąjungos (LŽNS) prezidentė Rasa Kavaliauskaitė posėdžio metu rektoriui įteikė padėką už universiteto draugiškumą žmonėms su negalia.

Posėdžio pradžioje sutartį su VDU pasirašė Lietuvos DJ asociacijos prezidentas Raimondas Vanagas. „Džiugu, kad mūsų maži geri darbai nelieka nepastebėti, ir malonu prisijungti prie VDU šeimos. Tikiuosi, kad galėsime būti abipusiškai naudingi vieni kitiems“, – vylėsi R. Vanagas, pažymėjęs, jog asociacija jau seniai bendradarbiauja su VDU ir dabar tik užtvirtino ryšius sutartimi.

DSC_7493b

VDU sieks prisidėti prie asociacijos renginių organizavimo, skleis informaciją apie bendras veiklas, kvies LDJA narius prisijungti prie universiteto projektų, o VDU savanorius – prie asociacijos organizacinių darbų. LDJA savo ruožtu įsipareigojo priimti studentus praktikai, talkinti universiteto bendruomenei rengiant įvairius projektus ar rašto darbus bei renkant reikalingą audiovizualinę ir dokumentinę medžiagą.

Posėdžio metu rektorius prof. Z. Lydeka bendradarbiavimo sutartį pasirašė ir su Lietuvos filatelistų sąjungos pirmininku Eugenijumi Ušpuru. LFS universiteto bendruomenę konsultuos pašto ir filatelijos istorijos klausimais, kvies į parodas ir kitus renginius, vykdys bendrus projektus, tuo tarpu VDU sudarys sąlygas organizacijai naudotis universiteto metodine ir materialine baze.

DSC_7498

Sutartį pasirašęs LFS pirmininkas E. Ušpuras posėdžio dalyviams priminė, jog pašto ženklas laikomas vienu svarbiausių valstybės atributų – 1918 m. paskelbus nepriklausomybę Lietuva labai skubiai išleido ir pirmą lietuvišką pašto ženklą. Svečias taip pat atkreipė dėmesį, jog prieš Antrąjį pasaulinį karą VDU turėjo net savo pašto antspaudą – tai retas, išskirtinis reiškinys.

„Filatelija labai panaši į mokslinę veiklą – reikia turėti įdomią temą, planą lyg disertacijai, pasakyti kažką naujo, dar negirdėto pasauliui“, – pažymėjo filatelistų sąjungos pirmininkas.

Rektorate svečiavosi ir Lietuvos žmonių su negalia sąjungos (LŽNS) prezidentė Rasa Kavaliauskaitė, kuri posėdyje rektoriui įteikė sertifikatą, paliudijantį, jog VDU infrastruktūra yra prieinama ir aptarnavimas yra draugiškas asmenims su negalia. Sąjunga jau keletą metų vykdo iniciatyvą, kurios metu žmonės neįgaliųjų vežimėliuose įvertina visuomeninių objektų pritaikomumą žmonių su negalia poreikiams.

DSC_7514

„Apie VDU girdime tik pačius geriausius atsiliepimus tiek iš mūsų ekspertų, kurie apsilankė jūsų universitete, tiek iš pačių studentų. Jūs rodote pavyzdį, nes kituose universitetuose nėra taip gerai, ypač didelės spragos yra vidurinėse, pagrindinėse mokyklose. Vien tai, kad žmonės su negalia yra matomi, yra labai didelis pasiekimas, ir jūs prie to prisidedate – ačiū labai“, – universitetui dėkojo R. Kavaliauskaitė.

LŽNS prezidentė taip pat pasidžiaugė ir tuo, kad neįgaliųjų bendruomenė turi gerą užtarėją tarptautinėje erdvėje – VDU Socialinių mokslų fakulteto dekaną prof. dr. Joną Ruškų, tapusį Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto nariu.

VDU rektorius prof. Z. Lydeka pažymėjo, jog žmonės su negalia universitetui svarbūs yra nuo pat jo atkūrimo 1989 m. „Šios nuostatos laikomės jau 26 metus, kryptingus darbus vykdo ne tik atskiri fakultetai ar žmonės, bet ir Studentų reikalų tarnyba, Studentų atstovybė. Rūpinamės ne tam, kad kažką parodytume, bet dėl to, kad yra vidinis poreikis ir mes džiaugiamės, kad šie labai stiprūs žmonės yra tarp mūsų“, – sakė rektorius.

Daugiau apie VDU socialiai atsakingą veiklą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.