R. Kamuntavičius pristatys lenkų filmą „Kelių policija“

Kovo 25 d., antradienį, 18 val. VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44–303) vyks filmo „Kelių policija“ (lenk. Drogówka, 2013 m., Lenkija) peržiūra, skirta režisieriaus Wojciecho Smarzowskio kūrybos įvertinimui.

Prieš peržiūrą VDU Česlovo Milošo centro direktorius, istorikas doc. dr. Rūstis Kamuntavičius surengs filmo aptarimą, kurio metu bus siekiama įvertinti platesnį kontekstą, atskleisti plėtojamo pasakojimo, paremto kriminalinės dramos žanru, pristatomas mintis apie korupcijos lygį aukščiausiose valdžios sluoksniuose, pareigūnų dvigubos moralės standartus šiuolaikinėje visuomenėje.

Renginį organizuoja VDU Adomo Mickevičiaus lenkų kalbos ir kultūros klubas, kartu su Lenkijos institutu Vilniuje vykdydamas bendrą „Lenkų kino klubo“ projektą.

Vienu įdomiausių pastarojo dešimtmečio lenkų režisierių tituluojamas Wojciechas Smarzowskis filme kuria įtaigią istoriją apie septynis policininkus, kuriuos sieja ne tik profesinė veikla, bet ir bendri interesai. Iš pažiūros jų uždaras pasaulis funkcionuoja puikiai, tačiau viskas pasikeičia, kai netikėtai vienas iš jų žūsta. Žmogžudyste apkaltintas seržantas, norėdamas atsikratyti kaltinimų, atskleidžia nusikalstamus ryšius aukščiausiuose valdžios sluoksniuose.

Filmas 2013 m. apdovanotas lenkų „Kino ereliais“ geriausio scenarijaus ir geriausio antraplanio vyro vaidmens, kurį atliko Arkadiuszas Jakubikas, kategorijose. Pagrindinį herojų suvaidinusiam Bartłomiejui Topai įteiktas TVP Kultūros apdovanojimas. Gdynės kino festivalyje filmas buvo apdovanotas už geriausią montažą.

Filmas bus rodomas lenkų kalba su angliškais titrais. Įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos teikiama el. paštu – a.mickeviciausklubas@gmail.com arba norkevicius.mindaugas@gmail.com.