Programoje „Kalvis“ – lietuvių etnografinė kultūra

940

Etnospektaklis "Kalvis"

Balandžio 23 d., šeštadienį, 16 val. VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto 28 g., Kaunas) universiteto tautinių šokių ansamblis „Žilvitis“ pristatys etnospektaklį „Kalvis“.

Programoje – lietuvių etnografinė kultūra

Pagal lietuviškus papročius sukurtame etnospektaklyje atskleidžiami įvairiausi lietuvių tautos buities darbai ir švenčių tradicijos. Lietuviška etnografinė kultūra iliustruojama ne tik liaudiškų instrumentų skambesiu, dainomis, tautiniais kostiumais, bet ir  križdirbystės simboliais.

Ansamblio „Žilvitis“ atstovų teigimu, programos unikalumą pabrėžia į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą įtrauktos Lietuvos vertybės: kryždirbystė ir kryžių simbolika bei dainų ir šokių švenčių tradicija.

„Kalvis“ ir Baltų mitologija

Programos pavadinimas „Kalvis“ siejasi su Baltų mitologijoje minimu Dangaus kalviu, kuris nukalė žvaigždes, mėnulį ir saulę. Lietuvių mitologijoje apie kalvę sukosi visas bendruomenės gyvenimas, o pats kalvis  buvo suvokiamas, kaip stipriausias ir tvirčiausias vyras: „Dievo kalvis Perkūnas kala – žiežirbos žyra“.

„Kalvyje“ atliekami žymiausių šalies choreografų (L. Kisielienės, V. Buterlevičiaus, R. Tamučio ir kt.), kompozitorių (B. Dvariono, G. Abariaus, J. Švedo) bei poeto J. Marcinkevičiaus kūrinai. VDU tautinių šokių ansamblio „Žilvitis“ pasirodymai papildomi M. K. Čiurlionio, J. Vienožinskio, P. Kalpoko, A. Žmuidzinavičiaus, K. Rusecko iliustracijomis.

Programos „Kalvis“ meno vadovas ir choreografas – Edgaras Šnipaitis. Liaudiškų instrumentų orkestro vadovai – Stanislovas Straševičius ir Jurga Senkutė. Vokalinės grupės vadovė – Roma Paulauskienė. Koncertmeisterė – Donata Domarkaitė.

2015 metais Lietuvos liaudies kultūros centro organizuotame šalies jaunimo tautinių šokių ansamblių konkurse „Kadagys“ etnospektaklio „Kalvis“ programa buvo pripažinta geriausia.

 

Zilvitis.Kalvis.-2016-04-23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.