Profesoriaus iš Niujorko seminare – apie romantišką meilę

Kovo 24 d., ketvirtadienį, 18 val.,  K. Donelaičio g. 52-309 vyks Socialinės antropologijos tiriamasis seminaras, kuriame pranešimą „A Cultural Model of Romantic Love in the U.S.: From Model to Practice“  skaitys profesorius Viktoras de Munckas (Victor de Munck) iš Niujorko Valstijos universiteto. Šis renginys yra VDU Socialinės antropologijos centro organizuojamo tiriamųjų seminarų ciklo dalis.

Būsimajame ketvirtadienio seminare profesorius Viktoras de Munckas kalbės apie kultūrinį romantinės meilės modelį Jungtinėse Amerikos Valstijose, aptardamas teorinius ir praktinius šio modelio aspektus. Savo kalbą jis ketina pradėti kultūrinių modelių ir jų reikšmės pristatymu. Profesorius V. de Munckas pasidalins savo įžvalgomis aptardamas jų tyrinėjimus ir reprezentacijas. Seminaro metu bus svarstoma, ar romantinė meilė ir panašios subjektyvios būsenos pasiduoda moksliniams tyrinėjimams bei ieškoma prototipinio kultūrinės romantinės meilės modelio. Taip pat bus aptariamas šio modelio pritaikomumas elgesio ir tarpusavio santykių analizei.

Profesorius Viktoras de Munckas dėsto Niujorko Valstijos universiteto Antropologijos katedroje. Šis universitetas, kaip ir VDU, vadovaujasi Artes liberales principais. Prof. de Munckas tyrinėja įvairias temas bei teorijų sritis, tokias kaip kognityvinė antropologija, politinė antropologija bei Rytų Azija.

Išsamesnė informacija teikiama el. pašto adresu z.darguzyte@smf.vdu.lt.