Prof. V. Landsbergis skaitė paskaitą VDU

Balandžio 30 d., pirmadienį, 15 val. VDU Humanitarinių mokslų fakultete (K. Donelaičio g. 52-422) vyko susitikimas su europarlamentaru, profesoriumi, VDU garbės daktaru Vytautu Landsbergiu. Profesorius universitete skaitė paskaitą „Lietuvos ateities dilemos“. Į renginį susirinkę lituanistai, istorikai, politologai ir kiti VDU bendruomenės nariai aktyviai diskutavo tautos ateities klausimais.

Apie svečią

Prof. V. Landsbergis – politikas, meno, muzikos, kultūros istorikas, publicistas ir visuomenės veikėjas, išleidęs apie 30 knygų, kuriose iš pradžių daugiausiai gvildeno žymaus lietuvių kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą, o vėlesniais metais – Lietuvos ir tarptautinius politinius klausimus. Yra išleidęs poezijos knygų ir atsiminimus. Suredagavo ir išleido visus M. K. Čiurlionio kūrinius fortepijonui.

Profesoriui, habilituotam humanitarinių mokslų daktarui, Lietuvos Nepriklausomos Valstybės Atkūrimo akto signatarui Vytautui Landsbergiui VDU garbės daktaro regalijos įteiktos 1992 m.

Už savo akademinę, kultūrinę ir politinę veiklą Vytautas Landsbergis gavo ne vieną premiją ir apdovanojimą, tarp kurių paminėtina Norvegų tautos Taikos premija, Didžiosios Britanijos Tarptautinio laisvės fondo apdovanojimas, Vokietijos Hermann-Ehlers-Preis ir Estijos Respublikos medalis už nuopelnus, Prancūzijos Garbės Legiono II laipsnio ordinas, Lietuvos Vytauto Didžiojo I laipsnio ordinas, Norvegijos Karališkojo ordino „Už nuopelnus“ Didysis kryžius, Lenkijos Respublikos Didžiojo Kryžiaus ordinas, UNESCO medalis už indėlį plėtojant demokratiją bei kovojant už žmogaus teises ir kt.

Daugiau informacijos apie prof. V. Landsbergį rasite VDU garbės daktarų puslapyje.