Prof. T. Venclova – apie universitetų ateitį (VIDEO)

2053

Rugsėjo 12 d., trečiadienį, 12 val. VDU S. ir S. Lozoraičių muziejaus salėje vyko VDU garbės daktaro, profesoriaus Tomo Venclovos paskaita-diskusija „Koks universiteto misijos ir ateities vaizdas matosi nuo Jeilio kalvų?“.

Susitikimo metu prof. T. Venclova pasidalino šmaikščiais prisiminimais apie savo dėstymo patirtį Jeilio universitete (Yale University) ir palygino JAV bei Lietuvos aukštąsias mokyklas, kartu aptardamas ir laisvųjų menų išsilavinimo svarbą. Diskusijai vadovavo prof. Egidijus Aleksandravičius, pateikęs drąsių, svarbių, susimąstyti vertusių klausimų: kiek įtakos studento sprendimui pasirinkti specializuotą, o ne laisvųjų menų, išsilavinimą turi ekonominė padėtis? Kodėl plačios (ir iš pirmo žvilgsnio nereikalingos) žinios, įgytos studijuojant artes liberales universitete, gali tapti tokiomis nepakeičiamomis studento kelyje link tapsmo brandžia, pilnaverte asmenybe?

Paskaitą pristačiusi VDU Viešųjų ryšių prorektorė prof. Auksė Balčytienė pabrėžė saviaktualizuojančio individo paieškos, empatijos, jautrumo artimam puoselėjimo svarbą šiuolaikiniuose universitetuose. „Mums aktualu diskutuoti apie tai, kaip universitetai kinta šiandieninėje vartotojiškumu ir paviršutiniškumu persmelktoje visuomenėje, įsigalint ir vis labiau įsitvirtinant laukinio kapitalizmo dėsniams bei aršiai konkurencijai“, – teigia prof. A. Balčytienė.

Po diskusijos universitete iškilus poetas Istorinėje LR Prezidentūroje (Vilniaus g. 33, Kaunas) skaitė savo eiles bei diskutavo su VDU ir Kauno bendruomenėmis. Poezijos vakare, skirtame poeto 75-mečiui, taip pat dalyvavo literatūrologė Dalia Kuizinienė.

Apie prof. Tomą Venclovą

Prof. Tomas Venclova – iškilus poetas, intelektualas, publicistas, literatūros tyrinėtojas, Jeilio universiteto profesorius, garsus sovietmečio laikų disidentas, pasirinkęs emigranto ir pasaulio piliečio dalią. Jo poezija patenka į XX ir XXI a. lietuvių poezijos aukso fondą, o gausūs vertimai į įvairias užsienio kalbas liudija apie tarptautinį poeto pripažinimą. VDU garbės daktaro regalijos jam įteiktos 2010 m.

Kviečiame žiūrėti paskaitos vaizdo įrašą, kurį parengė Kristijonas Jakubsonas (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt), ir Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.