Prof. Philipas A. Pucillo – apie LR Konstitucinį Teismą

Kviečiame žiūrėti interviu su prof. Philipu A. Pucillo iš Mičigano valstijos universiteto (JAV), kuris yra vizituojantis dėstytojas VDU Teisės fakultete.

Interviu profesorius išsakė savo nuomonę apie įvairiomis temomis, susijusiomis su Lietuvos Respublikos Konstituciniu Teismu: jo priimamais sprendimais, kompetencijos problema, teisėjų nešališkumu bei gana prieštaringai vertinamu šio Teismo padarytų klaidų galimu ištaisymu.

Kviečiame žiūrėti interviu su prof. Philipu A. Pucillo, kurį parengė Kristijonas Jakubsonas (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt).

Apie prof. Philipą A. Pucillo

Profesorius Philipas A. Pucillo iš Mičigano valstijos universiteto (Michigan State University) šiais metais VDU Teisės fakultete skaitė lyginamosios konstitucinės teisės paskaitas. Mokslininkas yra sukaupęs didesnę nei 10 metų dėstymo patirtį, šiuo metu jis Mičigano valstijos universiteto Teisės mokykloje dėsto konstitucinės teisės ir proceso, administracinės teisės, civilinio proceso dalykus. Profesorius turi ir praktinio teisinio darbo patirties: nuo 1996 iki 2000 m. jis buvo aktyviai praktikuojantis teisininkas, jam teko dirbti ir atskirų JAV valstijų apeliacinių bei aukščiausiųjų teismų teisėjų padėjėju. Philipas A. Pucillo yra išleidęs vieną knygą ir publikavęs mokslinių straipsnių. Mokslininkas ypač domisi federalinės jurisdikcijos klausimais.