Prof. Asieras Blasas Mendoza – apie Ispanijos politiką

Vasario  25 d., trečiadienį, 18 val., VDU III-iuose rūmuose (K. Donelaičio g. 52-422) vyks Baskų krašto universiteto (angl. University of Basque Country) profesoriaus Asiero Blaso Mendozos, šiuo metu vizituojančio VDU, paskaita „Naujų politinių partijų antplūdis Ispanijoje: „Podemos“ fenomenas“. Renginį organizuoja Miguelio de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubas bei Akademinis politologų klubas.

Ekonominės krizės ir korupcijos skandalų krečiamoje Ispanijoje sparčiai populiarėja politikus kritikuojanti partija „Podemos“ (liet. „Mes galime“). Politologo prof. Asiero Blaso Mendozos teigimu, šią partiją itin mėgsta Ispanijos jaunimas, kuris, kaip ir daugelis pažeidžiamų visuomenės grupių, yra nusivylęs šalies politikos sistema, todėl ir VDU studentams jos veikla gali pasirodyti verta išsamesnės analizės. Po dėstytojo paskaitos renginio svečiai bus pakviesti pasilikti tolimesnei neformaliai diskusijai, kuri vyks anglų ir ispanų kalbomis.

Asieras Blasas Mendoza politikos mokslų daktaro laipsnį įgijo Baskų krašto universitete, kur šiuo metu dėsto Lyginamosios politikos ir Baskų bei ispanų politinės sistemos dalykus Politikos mokslų fakultete. 2011 metais profesorius buvo ispaniškos kultūros festivalio „Primavera en español“ svečias ir pristatė pranešimą apie daugiakalbystę Ispanijoje. Nuo tada dėstytojas kiekvienais metais prisideda prie ispaniškosios VDU šventės. 2014 m. pavasario semestrą A. Blasas Mendoza VDU dėstė ispanų kalbą ir specialybinius dalykus Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete. Nuo vasario 17 iki 26 dienos Baskų krašto universiteto profesorius VDU magistrantams skaito intensyvų kursą anglų kalba „Party Organization and Party Politics“.

Paskaitos „Naujų politinių partijų antplūdis Ispanijoje: „Podemos“ fenomenas“ kalba – anglų.

Renginys socialiniame tinkle „Facebook“

Renginio plakatas

Maloniai kviečiame dalyvauti.