Pristatys laisvuosius Kauno archyvus „Atminties vietos“

Rugsėjo 19 d., penktadienį, 18 val., kino teatre „Romuva“ (Laisvės al. 54) Europos paveldo dienų metu bus pristatyti laisvieji Kauno archyvai „Atminties vietos“.

Tinklalapio pristatymo proga renginio dalyviai leisis į neformalią improvizuotą ekskursiją po bohemiškąsias Laisvės alėjos vietas. Ekskursijos metu Kauno bohemos istorijas pasakos skulptorius Robertas Antinis, menotyrininkė Rasutė Žukienė, VDU Menų fakulteto dekanė Ina Pukelytė, istorikas Arvydas Pakštalis.

„Atminties vietos“ – tai interaktyvi Kauno miesto kolektyvinės atminties saugykla, skirta šio miesto mylėtojams ir visiems tiems, kas domisi Kauno istorija ir dabartimi, kam šis miestas tapo svarbia gyvenimo dalimi. Tinklalapio rengėjai nuolat kaupia virtualų Kauno miesto atminties archyvą: fotografijas, filmuotą medžiagą, interviu su miestiečiais, mokslo publikacijas, meninių projektų dokumentaciją.

Tačiau didžiausia šios duomenų bazės vertybė – individualūs miestiečių atsiminimai ir pasakojimai. Šios istorijos, dažnai kylančios iš stiprių emocinių patirčių, kaip niekas kitas gali žmones susieti su miesto, vietos istorija, praeitį susieti su dabartimi. Tik per pasakojimus miestas tampa gyva atmintimi, o jo erdvės – apgyvendintos.

Atminties duomenų bazes ir tinklalapius turi daugelis pasaulio miestų, kvartalų, bendruomenių, kurias vienija bendra istorinė, kolektyvinė, kultūrinė ar kitokia atmintis. Tokio tinklalapio sukūrimas Kaune ne tik leis jo vartotojams kurti jungtis tarp asmeninių patirčių ir miesto kultūros paveldo, bet ir skatins susidomėjimą miesto atmintimi, pasididžiavimą savo miesto istorija.

Kiekvienas gali tapti šio virtualaus archyvo bendraautoriais: atsiminimus apie Jums svarbias miesto vietas, įvykius, šventes ir pan. galima siųsti el. pašto adresu info@atmintiesvietos.lt arba pasinaudoti specialiai tam sukurta virtualia anketa.

Laisvieji Kauno archyvai „Atminties vietos“

Europos paveldo dienų programa