Pristatė Kauno istorijos metraščio 13-ąjį tomą

Gruodžio 18 dieną Kauno pilyje vyko Kauno istorijos metraščio 13-ojo tomo pristatymas.

Kauno istorijos metraščio tryliktasis tomas tęsia Kauno istorijos tyrinėjimų publikavimą. Šis metraščio tomas dedikuojamas Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo 25-mečio sukakčiai. Absoliuti dauguma jame publikuojamų mokslinių straipsnių yra parengti 16-oje Kauno istorijos mokslinėje konferencijoje skaitytų pranešimų pagrindu.

Konferencija, skirta Kauno pilies gynybos 650 m. sukakčiai, 2012 m. balandį buvo surengta VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Istorijos katedros, Kauno istorijos centro ir mokslo klasterio „Lietuvos karo istorijos ir paveldo tyrimai“ iniciatyva. Renginio partneriais buvo Vytauto Didžiojo karo muziejus ir Lietuvos karo istorijos draugija.

Konferencijos ašimi tapo Kauno istorijos militaristiniai aspektai, tad natūralu, kad ir šio leidinio puslapiuose, pasitelkiant metaforų kalbą, dominuoja ginklų žvangesys ir parako kvapas. Taip pat metraščio skaitytojas turės galimybę susipažinti ir su šaltinių, susijusių su Kauno miestu, publikacija bei knygų recenzijomis.