„Primavera en español“ kvietė įsimylėti Ispaniją

Balandžio 23 – gegužės 3 dienomis Kaune vyko ispaniškos kultūros festivalis „Primavera en español“, pasiūlęs daugiau nei dešimt renginių, skirtų saulėtojo krašto literatūrai, ekonomikai, kinui, kulinarijai, vynininkystei bei šokio menui pažinti. Šiais metais festivalio šūkis kvietė lankytojus atrasti, pažinti ir įsimylėti Ispaniją („Descubre, conoce, enamórate“).

Kviečiame žiūrėti Kristijono Jakubsono (k.jakubsonas@vkt.vdu.lt) videoreportažus.

Festivalio pradžia neatsitiktinai sutapo su tarptautine Knygos diena. Idėją paminėti šią dieną pasiūlė pats Joanas Plaza, Kauno „Žalgirio“ vyr. treneris ir rašytojas, kuomet jis lankėsi Vytauto Didžiojo universitete ir pristatė savo gimtąją Kataloniją. Į Kauną perkelta Barselonoje gimusi tradicija tarptautinės Knygos dienos metu dovanoti knygas ir rožes.

Balandžio 23 d. festivalį organizuojantys studentai sveikino kauniečius ir įnešė šiek tiek ispaniško šurmulio į Laisvės alėją. Tos pačios dienos popietę festivalio renginių puokštė prasiskleidė oficialios festivalio „Primavera en español“ atidarymo šventės metu, kurioje lankėsi Ispanijos Karalystės ambasados Lietuvoje atstovai, skambėjo VDU Muzikos akademijos studentų atliekami ispaniški kūriniai.

Vienas iš svarbiausių festivalio akcentų buvo renginys apie Ispanijos ekonomiką, kuriame pranešimus skaitė Lietuvos, Ispanijos ir Argentinos įmonių atstovai. Renginio metu jie dalinosi savo patirtimi, pristatė ispanų kalbą kaip verslo pasaulio kalbą ir supažindino su įsidarbinimo galimybėmis.

Dar daugiau sužinoti apie Ispanijos kraštą buvo galima dalyvaujant protų mūšyje ispaniškai kalbančių šalių tematika, žiūrint ispanišką filmą „Carol kelionė“ („El viaje de Carol“, rež. I. Uribe) bei bandant išsiaiškinti Ispanijos vynininkystės subtilybes. Paskaitą apie tai, kaip ant mūsų stalo atsiranda geriausi ispaniški vynai, skaitė Tadas Abišala, Lietuvos someljė asociacijos narys.

Festivalio pabaigoje laukė du itin nuotaikingi renginiai. Pirmasis pakvietė užsukti į ispanišką virtuvę ir ne tik sužinoti, kaip pagaminti gardžius ispaniškus patiekalus, bet ir jų paragauti. Ispanijoje ne tik svarbūs patys patiekalai, tačiau egzistuoja ir tam tikra elgesio prie stalo kultūra, todėl šį renginį buvo nuspręsta perkelti į jaukią kavinę Laisvės alėjoje. Antrasis, finalinis renginys, alsuojantis flamenko šokio aistra, nepaliko abejingų.

2011 m. Kaune kilusi ispanų kultūros savaitės tradicija vėliau, VDU studentų ir Užsienio kalbų instituto dėstytojų iniciatyva, peraugo į ispaniško pavasario šventę „Primavera en español“. Vienas iš festivalio organizatorių – Lietuvoje kol kas vienintelis studentiškas ispanų kalbos ir kultūros klubas, pavadintas žymiausio Ispanijos rašytojo Miguelio de Cervanteso vardu. Organizacija vienija daugiau nei 50 narių ir siekia populiarinti ispanų kalbą ir kultūrą Lietuvoje, supažindindama su ispaniškai kalbančių šalių ir tautų istorija, kultūra, literatūra bei tradicijomis.

Daugiau informacijos – M. de Cervanteso ispanų kalbos ir kultūros klubo tinklalapyje.

Kviečiame žiūrėti Jono Petronio (j.petronis@vkt.vdu.lt) fotoreportažą.