Prie „Rasos“ gimnazijos atidaryta knygų bibliotekėlė

3676 2

Rugsėjo 4 d. prie VDU „Rasos“ gimnazijos atidaryta dar viena mažoji knygų bibliotekėlė – Vytauto Didžiojo universiteto dovana gimnazijos bendruomenei ir mikrorajono gyventojams, vieta, kurioje visi norintys gali dalintis knygomis.

Iniciatyvos idėjos autorės – VDU absolventės, viešosios komunikacijos bakalaurės Indrė Levickytė ir Greta Rozenbergaitė. Tai jau trečiasis knygų namelis, universiteto vardu įrengtas Kaune – pirmąją tokią bibliotekėlę šios studentės įsteigė šių metų Vasario 16-ąją prie VDU centrinių rūmų, o antrąją pavasarį VDU Kauno botanikos sode atidarė tuometinė jo direktorė prof. Vida Mildažienė. Pastaroji bibliotekėlė, įrengta seno uosio kamieno nuopjovoje, primena Dionizo Poškos Baublį.

Atidarymo „Rasos“ gimnazijoje metu jos direktorius Artūras Sakalauskas pasidžiaugė vis platėjančiu, naujas formas įgyjančiu bendradarbiavimu su VDU ir palinkėjo mokiniams dažnai varstyti bibliotekėlės dureles. „Kai buvau jūsų amžiaus, „rydavau“ po knygą per savaitę – Žiulis Vernas, Aleksandras Diuma, knygos apie indėnus, detektyvai… Linkiu jums rasti čia ir savo knygas, sugrįžti prie gyvo skaitymo“, – sakė A. Sakalauskas ir padėkojo VDU bibliotekos direktorei Linai Bloveščiūnienei už bendradarbiavimą.

L. Bloveščiūnienė paragino gimnazijos mokinius dalintis, ne tik pasiimti, bet ir palikti savas knygas bibliotekėlėje, antraip jos idėja nebus išsaugota. „Dabar tiek daug virtualių pagundų, o mes norime atsigręžti į knygą, nes ji yra tas tikrasis, nebylusis draugas, amžinoji vertybė, kuri atveria kelius į patį save, verčia pažinti pasaulį, mąstyti, keistis, pagaliau – teikia didžiulį džiaugsmą ir malonumą“, – pažymėjo VDU bibliotekos direktorė.

„Kai atidarinėjome pirmąjį namelį, tokių bibliotekėlių visoje Lietuvoje buvo tikrai ne daugiau dešimties, tuo tarpu dabar, po pakankamai trumpo laiko, jos viena po kitos atsidarinėja įvairiuose miesteliuose. Tai pats gražiausias džiaugsmas, kad atsirado pasekėjų, kurie taip pat įgyvendina šią idėją“, – išaugusiu idėjos populiarumu pasidžiaugė iniciatorė, VDU absolventė Indrė Levickytė.

Naujoji bibliotekėlė yra visame pasaulyje populiarios bendruomeniškos knygų mainų iniciatyvos „Little Free Library“ dalis. Tokios mažosios arba mini- bibliotekėlės dar vadinamos knygų koplytėlėmis arba knygų namukais. Jų veiklos principas – „paimk neskaitytą knygą, atnešk perskaitytą“. Iniciatyva siekia populiarinti knygas, skaitymą ir dalijimąsi, suburti bendruomenes. Iš viso pasaulyje yra apie 25 tūkstančius mažųjų bibliotekėlių.

Komentarai

Gertrūda

Sveiki! Noriu pasidžiaugti Kaune populiarėjančia ir besiplečiančia mažųjų bibliotekėlių iniciatyva. Tačiau norėčiau paminėti, kad VDU Kauno botanikos sodo bibliotekėlę seno uosio viduje įkūrė ne šios dvi nuostabios VDU absolventės, su kuriomis mes labai maloniai bendraujame ir dalinamės bibliotekėlių naujienomis!, o tuometinė VDU Kauno botanikos sodo direktorė profesorė Vida Mildažienė, o bibliotekėlės prižiūrėtoja esu aš - VDU Kauno botanikos sodo edukacijos specialistė Gertrūda :)

VDU

Laba diena, atsiprašome dėl įsivėlusios klaidos ir labai dėkojame, kad patikslinote. Informaciją pataisėme.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.